Bedensel engelliler yararına düzenlenen organizasyon, 3 Temmuz 2013 Çarşamba günü, Ankara’da  75.Yıl Hipodromu Park Alanı’nda gerçekleştirildi. Saat 11:00’de başlayan etkinlikte, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilere mensup milletvekilleri tarafından oluşturulan yarış takımları ile otomobil slalom yarışı gerçekleştirildi.


38 milletvekilinin gerçek yarış otomobilleri ve parkurunda zamana karşı mücadele ettiği yarışda startı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin verdi. Bakan ve milletvekilleri organizasyona destek olan firmalara teşekkürlerini dile getirdi. Ödül töreninin ardından milletvekilleri ve firmalar hep birlikte öğle yemeğinde buluşup samimi bir sohbetle günü noktaladı.
ATÜ olarak önemli ve anlamlı bir organizasyona destek vermekten gurur duyduklarını söyleyen ATÜ Genel Müdürü Ersan Arcan, “Bedensel engelli vatandaşlarımıza akülü sandalye hediye edilmesini amaçlayan ‘Sizin İçin Yarışıyoruz’ etkinliğini son derece önemli bir sosyal sorumluluk hareketi olarak değerlendiriyoruz” dedi.