Her ay dünyaca ünlü markaların birbirinden farklı aktivitelerine ev sahipliği yapan ATÜ Duty Free mağazaları bu ay da L’Oreal Luxe “Summer Breeze” ile yolcuları şaşırtmaya devam ediyor. Uçuş öncesi duty free alışverişi sevenler L’Oreal Luxe’e uğrayıp hem kendileri hem de sevdikleri için seçtikleri parfüm şişelerini kaligrafi sanatı ile özelleştirip satın alabilecekler.
Nisan ayına özel bu aktiviteden yararlanmak isteyen yolcuların biri 100 ml. olmak üzere iki adet parfüm satın almaları yeterli olacak. Satın aldıkları parfüm şişelerinin üzerine kendi adlarını veya istedikleri kelimeleri yazdırabilecekler. Ünlü kaligrafi ustası Ömer Faruk Dere Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri ATÜ Duty Free ana mağazasındaki L’Oreal Luxe tanıtım alanında sanatını icra ediyor.


Bu aktiviteye dahil olan L’Oreal Luxe grubuna ait parfümler: La Vie Est Belle Floral edp, La Vie Est Belle edp, Si edp, Acqua di Gio edp, Manifesto edp ve Flower Bomb edp.
Kaligrafi ustası Ömer Faruk Dere’nin eserleri 1997’de “Uluslararası Ebru Kongresi” sergisi, 2010’da AKB ajansı “Bugünün Ustaları” sergisi ve beşi şahsi olmak üzere 24 ulusal ve uluslararası sergide teşhir edildi. Sanatçının yurt içinde ve yurt dışında özel koleksiyonlarda da eserleri bulunuyor.