Duty free alışverişi denilince ilk akla gelen parfüm, kozmetik, cilt bakımı ve çikolata kategorilerindeki ürünlerin yılbaşına özel indirimleri, şık ambalaj tasarımları ve canlı tadım aktiviteleri ülkeye giriş ve çıkış yapan yolcuların beğenisini topluyor.
Givenchy, Yves Saint Laurent, Gucci, Hermes, Dolce&Gabbana, Valentino gibi dünyaca popüler markaların yılbaşı setleri görülmeye değer.
ATÜ mağazalarında her ay düzenli olarak indirimli satışa sunulan ürünlerin yanı sıra yılbaşına özel fırsat ürünleri de yer almakta. Calvin Klein, Paco Rabanne, Cacharel, Davidoff, Escada, Lacoste, Hugo Boss gibi dünya markalarına ait parfümler yolcuların yeni yıl hediyesi olarak tercih ettikleri ürünler arasında.
En çok dikkat çeken seri ise Bvlgari’ye ait. Lüks parfüm ürünlerinin sunumunun yapıldığı gidiş katı ATÜ duty free ana mağazasında yer alan “Bvlgari Le Gemme” koleksiyonu Şubat ayı sonuna kadar promosyon alanında satışa sunulmaya devam edecek. Seriyi oluşturan dokuz parfüm “Daniela Andrier” imzası taşıyor ve her biri bu taşlardan ilham alarak turkuaz, ametist, aytaşı, sarı kuvars, pembe turmalin gibi değerli taşları temsil ediyor.