Havalimanı işletmesinde uluslararası konumda bulunan TAV Havalimanları Holding ile dünyanın en önemli Duty Free tedarikçisi ve gümrüksüz mağazacılık operatörü Unifree-Gebr. Heinemann ortaklığında kurulan ve uluslararası terminallerde Duty Free operasyonu gerçekleştiren ATÜ, “ATÜ Race Team” takımı ile snowboard sporuna destek veriyor..
ATÜ Duty Free dinamik ve rekabetçi yapısına paralel olarak, sportif rekabet, dinamizm, hız ve adrenalinin üst seviyede yaşandığı snowboard sporuna destek veriyor...
ATÜ, genç sporcuların yetişmesi, sürdürülebilir sportif faaliyetlerin en üst seviyede gerçekleştirilmesi ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil edecek yeteneklerin daha iyi koşullarda spor yapması amacı ile gerçekleştirilen “Snowboard Yarış Okulu” sponsorluğu ile genç yeteneklere destek vermenin gururunu yaşıyor.
Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programı dahilinde 9-11 Şubat 2012 tarihinde Uludağ’da gerçekleştirilen ve 5 farklı kategoride 208 sporcunun Türkiye şampiyonasına katılmak için ter döktüğü Snowboard 1. ve 2. Etap Yarışlarında “ATÜ Race Team” adı altında yarışan minik, çocuk, genç ve büyük kategorisindeki sporcular aldıkları başarılı dereceler ile 16-28 Mart tarihlerinde Erzurum’da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.
450 metre uzunluğundaki Osman Yüce pistinde yapılan yarışmada, 1. Etap yarışlarında “Minik Erkekler” kategorisinde Can Yılmaz Yıldırım birinciliği elde ederken, “Çocuk 2” bayanlarda Miray Gürkınav birinci, Mercan Petek Kuşçu ikinci; “Çocuk 2” erkeklerde ise Mustafa Mert Özerden birincilik madalyasının sahibi oldu. “Genç erkekler”de birinciliği Tanzer Pehlivan elde ederken, ikincilik Ali Taha Aydın ve üçüncülük ise Ali Yurttaş tarafından paylaşıldı. “Genç bayanlar”da ise ikinciliği Ege Derman, üçüncülüğü ise Elif Yaman elde etti. “ Büyük Erkekler” kategorisinde Naim Onur Özkul aldığı ikincilik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu.
2. Etap yarışlarının sonuçlarında ise “Çocuk 2” bayanlarda Mercan Petek Kuşçu birinci, Miray Gürkınav ise ikinci oldu. “Çocuk 2” erkeklerde Mustafa Mert Özerden 1.etapta olduğu gibi yine birincilik madalyasına hak sahibi oldu. “Genç erkekler”de ikinciliği Canberk Akti ikinciliği elde etti. “Genç bayanlar”da ikinci Ege Derman olurken “ Büyük Erkekler” kategorisinde Naim Onur Özkul üçüncülük madalyasını elde etti.
Alınan dereceler doğrultusunda erkeklerde Ali Taha Aydın, Canberk Akti ve Tanzer Pehlivan, bayanlarda ise Ege Derman Kayak Federasyonu Milli Takım kadrosuna girerek  gerçekleştirilecek paralel CS yarışlarında yer almak için 14.02.2012 tarihinde Gürcistan’a uçtular.