25 Ekim 2011 tarihinde yapılan açılış töreni ve kokteylin ardından satışa başlayan mağaza müşterilerin büyük ilgisini çekti. Açılışa Gürcistan Tarım Bakanı Zaza Gorozia, Ekonomi Bakan Yardımcısı Archil Kekelia, Gürcistan’daki Türkiye Büyükelçisi Levent Murat Burhan, TAV Georgia Genel Müdürü Mete Erkal, ATÜ Duty Free Genel Müdürü Ersan Arcan, diğer yetkililer ve yolcular katıldı.
Projenin geliştirilmesi, Gürcistan Tarım Bakanlığı, ATU Georgia ve TAV Georgia’nın katkılarıyla 5 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşti. ATU Duty Free tarafından 205 metrekarede şarap mahzeni konseptiyle Gürcü motiflerinin kullanılarak tasarlandığı “Wines of Georgia” mağazasında 12 farklı Gürcü şarap firmasının yerel şarap ve chacha ürünleri yer alıyor.
Her gün yüzlerce yolcu tarafından kullanılan Tiflis Havalimanı’nda açılan mağaza ile hem Gürcü şaraplarını dünyaya tanıtmak hem de yolculara uçuş öncesi farklı bir alışveriş deneyimi yaşatmak amaçlanıyor. Yolcular, farklı markalardan şarapların bulunduğu mağazada deneyimli satış temsilcileri ile aradıkları tarzda şarapları seçebilecek ve tadarak satın alabilecekler.