Global güzellik ve doğrudan satış devi Avon, Türkiye’de 11. mağazasını Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açtı. Yıllardır kadınların tanıdığı, sevdiği, güvendiği doğrudan satış markaları arasında yer alan Avon, en çok satılan ve en çok tercih edilen ürünlerini kişisel bakımına özen gösteren tüketicileriyle artık mağazaları aracılığıyla da buluşturuyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş bölümünde açılan 20 metrekarelik mağaza içerisinde parfüm, renkli kozmetik, saç bakım, cilt bakım, kişisel bakım, tırnak ve aksesuar kategorilerinden oluşan yaklaşık 600 çeşit ürün bulunuyor.

Doğrudan satış modelinin önemli temsilcileri arasında yer alan Avon, perakende geçmişi olan ya da kozmetik perakendeciliği konusunda kendine güvenen, finansal yeterliliklere sahip, Avon’un belirlediği kriterleri yerine getiren girişimcilere Avon mağazası açma fırsatı sunuyor.

İstanbul, Adana, Aydın, Balıkesir, Bursa, İzmir ve Ankara’da olacak şekilde 7 ilde toplam 11 mağaza sayısına ulaşan Avon, yakın zamanda temsilcileri aracılığıyla mağaza sayısını artırmayı hedefliyor.