Tamay ZENGİN

"Gökyüzü Haberci Dergi Şubat Sayısı"

AYJET Uçuş Okulu, 107’inci ve 108’inci dönemlerininmezuniyet törenini 28 Ocak 2023 Cumartesi günümezun pilotlar ve aileleriyle birlikte Hezarfen Havaalanında gerçekleştirmiştir.

Hava yollarında pilot olmak hedefiyle AYJET Uçuş Okulunda uçuş eğitimine başlayan 17 genç pilot adayı, yoğun ve yorucu bir eğitimi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşamışlardır.

Törende, AYJET Okul Müdürü Naci UÇAR, 107.dönem birincisi Ozan BULUT ve 108.dönem birincisi Muhammed Halil AYHAN konuşma yapmışlardır.


Bugüne kadar AYJET Uçuş Okulu’nun yetiştirdiği 1648 mezun pilotun 1352’si kokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.


Sayısal başarıdan daha anlamlı olanı Ayjet mezunu pilotların, uçtukları havayollarında göstermiş oldukları performans ile takdir ve beğeni toplamalarıdır.


Ayjet ailesi yeni mezun ettiği pilotlarla büyümeye ve hızla büyüyen Türk Sivil Havacılığına yetiştirdiği pilotlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor.


Mezun pilotlara diplomalarının verilmesi, brövelerinin takılması, 107.dönem birincisi Ozan BULUT ve 108.dönem birincisi Muhammed Halil AYHAN’a armağanlarının takdim edilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası, Hezarfen Havaalanında verilen ikram ile tören tamamlanmıştır.
Genç mezun pilotlara pilotluk kariyerlerinde başarılar ve emniyetli uçuşlar dileriz.