AYJET Uçuş Okulu, 109’uncu ve 110’uncu dönemlerininmezuniyet törenini 11Mart 2023 Cumartesi günümezun pilotlar ve aileleriyle birlikte Hezarfen Havaalanında gerçekleştirmiştir.


Hava yollarında pilot olmak hedefiyle AYJET Uçuş Okulunda uçuş eğitimine başlayan 18 genç pilot adayı, yoğun ve yorucu bir eğitimi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşamışlardır.


Törende,AYJET Okul Müdürü Naci UÇAR, 109.dönem birincisi Aslı Nur TEVRÜZ ve 110.dönem birincisi Göktuğ ERGÜN konuşma yapmışlardır.


Bugüne kadar AYJET Uçuş Okulu’nun yetiştirdiği 1699 mezun pilotun 1423’ükokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.


Sayısal başarıdan daha anlamlı olanı Ayjet mezunu pilotların, uçtukları havayollarında göstermiş oldukları performans ile takdir ve beğeni toplamalarıdır.


Ayjet ailesi yeni mezun ettiği pilotlarla büyümeye ve hızla büyüyen Türk Sivil Havacılığına yetiştirdiği pilotlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor.

Mezun pilotlara diplomalarının verilmesi, brövelerinin takılması, 109.dönem birincisi Aslı Nur TEVRÜZ ve 110.dönem birincisi Göktuğ ERGÜN’earmağanlarının takdim edilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası, Hezarfen Havaalanında verilen ikram ile tören tamamlanmıştır.

Genç mezun pilotlara pilotluk kariyerlerinde başarılar ve emniyetli uçuşlar dileriz.