TAMAY  ZENGİN

AYJET Uçuş Okulu, Aşçıoğlu Selenium Retro projesindeki yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi. AYJET, bugüne kadar binden fazla havayolu pilotu yetiştirdi.

AYJET Uçuş Okulu’nun yeni tesislerindeki açılış törenine havayolları, uçuş okulları, çeşitli vakıf ve dernek temsilcileri ile AYJET personeli katıldı. AYJET Genel Müdürü Kaptan Celal Cingöz, törendeki açılış konuşmasında; kurulduğu günden itibaren uçuş eğitiminde yüksek standartları hedefleyen ve her geçen gün daha iyinin arayışı içindeki AYJET Uçuş Okulu’nun kendine ait modern bir tesise sahip olma hayali içinde olduklarını söyledi. AYJET’in bu hayalini, Aşçıoğlu Selenium Retro Projesi’nde gerçekleştirme şansı yakaladığına dikkat çeken Cingöz, “Yaklaşık bir yıl önce başlayan görüşmelerin olumlu sonuçlanmasıyla AYJET’in ihtiyaçlarına göre iç mimari proje ve inşaatı tamamlanmıştır. Tüm onaylar alınarak AYJET Şirinevler’den yeni tesisine taşınmış ve bu tesislerde hizmet verilmeye başlanmıştır.” dedi

.

22 UÇAK VE 4 SİMÜLATÖRLE EĞİTİM SUNUYOR

Kurulduğu 2005 yılından bugüne kadar sürekli gelişim içinde olan AYJET, binden fazla yetiştirdiği havayolu pilotu, 22 uçağı, 4 simülatörü ve 130’dan fazla personeli ile ülke sivil havacılığına hizmet sunmaya devam ediyor.

AYJET başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere SunExpress, Pegasus Havayolları, Özyeğin Üniversitesi ile uçuş eğitimindeki işbirlikleri sayesinde Türk sivil havacılığının pilot ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol üslendi. Şirket yetkilileri, bu gönül birlikteliği ve ortak sinerji ile Türk sivil havacılığının ihtiyacı olan nitelikli pilotların yetiştirilmesine devam edileceğini kaydetti.