Boeing 787 Dreamliner’ı yine Çelebi Hava Servisi hizmet verdi.


Hava ulaşımına köklü yenilikler ve gelişim getiren yeni nesil uçak Boeing 787 Dreamliner’ın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ilk seferinde de Çelebi Hava Servisi hizmet vermişdi.


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen Azerbaycan Havayolları’na ait Boeing 787 Dreamliner’ın, 19 kişilik mürettebatı ile demo uçuş gerçekleştirdi. Çelebi Hava Servisi, önemli müşterileri arasında yer alan Azerbaycan Havayolları’na verilen bu anlamlı hizmetten önce, geçtiğimiz yıl Thomson Havayolları’nın 24 Haziran’da Dalaman’a, 27 Haziran’da ise Antalya’ya gerçekleştirilen ilk Boeing 787 Dreamliner seferlerine de hizmet vermişti.


Gerek yüksek teknolojisi, gerekse isminden dolayı ‘rüya uçak’ olarak da adlandırılan Boeing 787 Dreamliner, dünyanın geniş gövdeli ilk kompozit (bir plastik türevi) uçağı konumunda. Rüya uçak, kabin içinde daha yüksek konfor sağlayarak jet-lag etkisini azaltıyor; yolcuların uçuş sonrasında daha önce görülmeyen bir şekilde rahatlamış ve yenilenmiş hissetmelerini sağlıyor. Kompozit gövdesi ve yüksek teknolojisi ile Boeing 787 Dreamliner, aynı boyutlardaki diğer uçaklardan çok daha uzak mesafelere uçabiliyor. Yeni nesil yolcu uçağı Boeing 787 Dreamliner, %20 daha az yakıt kullanımı ile daha çevreci bir uçak olma özelliği taşıyor.