Sosyal Medya fenomeni Bahar Candan, kişisel hesabından Uludağ’da bir erkeğin saldırısına uğradığını ve yüzüne 10 dikiş atıldığını duyurdu. Olayın faili olduğu iddia edilen kişinin serbest bırakılmasına tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, olayı İstanbul Sözleşmesi’ne bile dayandırdı. Ancak olayın aslının sosyal medyada paylaşıldığı gibi olmadığı Savcılık’ta ortaya çıktı.
Uludağ'a 24 Mart Çarşamba günü biri kadın, diğeri erkek 2 arkadaşıyla birlikte gelen Bahar Candan, gece 04:00 sıralarında saldırıya uğradığını söyleyerek otel görevlilerinden yardım istedi. Otel çalışanlarının haber vermesi üzerine sabaha karşı otele gelen jandarma, Bahar Candan ve arkadaşlarının ifadelerini aldı. Candan, İstanbul'dan birlikte Uludağ'a geldiği Murat D. tarafından yüzüne telefonla vurularak dövüldüğünü ileri sürüldü.

SON DAKİKA İFADESİ "TARTIŞTIK AMA BEN YAPMADIM"

Bahar Candan'ı dövdüğü ileri sürülen Murat D. çektiği video görüntüleriyle kendini savunurken, Savcılığa olayı kendisinin gerçekleştirmediğini, otele gelen başka bir erkek tarafından yapıldığını söyledi.

Otel çalışanları da ifadelerinde; Bahar Candan'ın beraber geldiği kişilerden sonra, gece saatlerinde otele başka erkeklerin geldiğini ve Candan'ın bunlardan biriyle odaya gitmesi üzerine, beraber geldiği Murat D. ile tartıştığını söylediler.

Odaya gittiği kişiden para aldığı ileri sürülen Bahar Candan'ın olayın ardından Bursa'da bir hastaneye gittiği ancak burada tedavi olmayı redderek İstanbul'da bir estetik merkezine başvurduğu öğrenildi.

Savcılığın soruşturma başlattığı olayla ilgili güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alındığı bilgisine ulaşıldı.

NE OLMUŞ NE İDDİA EDİLMİŞTİ?

'İşte Benim Stilim' yarışmasıyla ünlenen ve yaptığı paylaşımlarla sık sık magazin gündemine gelen Bahar Candan, hastanelik oldu. Ablası Nihal Candan, katıldığı programda kardeşinin saldırıya uğradığını açıkladı.


"DİKİŞ ATILDI" DEMİŞTİ

Söylemezsem Olmaz programına telefonla bağlanan Nihal Candan yaşananları şu sözlerle anlattı: "İstanbul'dayken aldım haberi. Şu an durumu iyi yüzüne dikiş atıldı. Yanağına dikiş atıldı.

Doktor kesici bir şey olduğunu söyledi. Bahar yumrukla olduğunu söylemişti ama yumrukla olunabilecek bir şey değilmiş. Konu yargıda, bizzat takipçisi olacağım."