YUSUF ZENGİN

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gökbey genel maksat helikopterine güç verecek TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştirdi.

Bakanı Hulusi Akar, 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde düzenlenen Stratejik İşbirliği Anlaşmaları İmza Töreni ile TOBB Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı’na katıldıktan sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile TEI’nin Eskişehir Yerleşkesi’ni ziyaret etti.

TEI’den yapılan açıklamaya göre TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit’in bilgilendirme toplantısının ardından Akar ve beraberindeki heyet, tesisi gezdi. Heyet, ANKA’ya güç veren PD170 turbodizel havacılık motoru ve bu motorun bir üst versiyonu olan PD222 motorunun testlerini izledi.

ÇALIŞANLARI TEBRİK ETTİ

TUSAŞ Motor Sanayii AŞ’nin (TEI) geliştirdiği Gökbey helikopterine güç verecek TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştiren Bakan Akar, çalışanları tebrik etti.

Bakan Akar ve beraberindekiler, TEI’nin ardından Eskişehir Valiliği’ne de ziyaret gerçekleştirdi. Burada Valilik şeref defterini imzalayan Akar, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile basına kapalı görüşme yaptı.