YUSUF ZENGİN

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Eskişehir’de Muharip Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından Bakan Hulusi Akar’ın temaslarıyla ilgili açıklama yapıldı. Bakanlığın Tweet hesabından, “Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Eskişehir 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek, uçakların bakımıyla ilgili bilgi aldı.” ifadeleri kullanıldı.

İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

Müteakiben, Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Millî Savunma Bakanı Yardımcısı Muhsin Dere'nin de katıldığı törende, askeri yetkililer ile firma sahipleri arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı.

Törende bir konuşma yapan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Hem etkin, caydırıcı, saygın bir silahlı kuvvetleri hem de bunun arkasında yerli ve millî savunma sanayiyle hem arazide hem masada olma şansını elde edebiliriz.” dedi.

Bakan Akar ve beraberindeki heyet daha sonra 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünü ziyaret ederek işçilerle yemek yedi.

TEI - TUSAŞ Motor Sanayii Ziyareti

1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde düzenlenen Stratejik İşbirliği Anlaşmaları İmza Töreni ve TOBB Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı’na katılan Bakan Akar, daha sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile birlikte TEI’nin Eskişehir Yerleşkesi’ni ziyaret etti.

TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit'in bilgilendirme toplantısının ardından Bakan Akar ve beraberindeki heyet tesisi gezdi. Heyet, ANKA'ya güç veren PD170 turbodizel havacılık motoru ve bu motorun bir üst versiyonu olan PD222 motorunun testlerini izledi.