Yusuf ZENGİN

#TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü olarak 21 yıldır görev yapan Bengi Vargül Şen, görevinden kendi isteğiyle ayrıldı.

TAV’ın en eski çalışanlarından olan Şen, yeni kararıyla kendi kurduğu şirketinde profesyonel danışman olarak hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi.

Bengi Vargül Şen, 8 yıl boyunca görev yaptığı NTV’de Abdullah Öcalan’ın büyük bir gizlilik içerisinde İstanbul’a getirilişinin haberini dünyaya geçen ilk gazeteci olarak biliniyor.

#Bengi Vargül Şen kimdir?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Bengi Vargül Şen, aynı üniversitede televizyon haberciliği alanında lisansüstü eğitimini tamamladı.

Kariyerine, 1992 yılında TRT Haber Merkezi’nde başladı. 1997-2000 yılları arasında da NTV Haber Merkezi’nde devam etti. London Canning School’da iletişim, ikna teknikleri ve farklı kültürlerle iletişim teknikleri konularında eğitim aldı.

TAV Havalimanları’nda 21 yıl görev yapan Vargül, 2012 yılından bu yana Kurumsal İletişim Direktörlüğünü sürdürdü.

15 farklı ülkede iş yapan TAV Havalimanları ve iştiraklerinin iletişim stratejilerinin bütünleşik olarak oluşturulması ve gerçekleştirmesi için medya ilişkileri, lider iletişimi, kriz yönetimi, etkinlik yönetimi, sürdürülebilirlik iletişimi, kurumsal kimlik ve tasarım süreçlerinin yönetimi konusunda sorumluluk üstlendi.

Dört yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Sertifika Programı’nı sürdüren Bengi Vargül, çeşitli üniversitelerde de iletişim dersleri veriyor.

Aynı zamanda 4 yıl boyunca Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

TÜHİD üyesi; Sürdürülebilir Kalkınma Derneği YK üyesidir.