İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu,Sosyal medya hesabından paylaştı, @igairport da engelliler için ayırdığımız sınırlı sayıda park alanını kullanan sorumluluk sahibi sürücüleri kutluyorum.

Engelli park alanlarını kullanmaya devam ederek hassasiyetinizi gösterin, merak etmeyin size ceza kesilmiyor.

İstanbul Havalimanı, engelli yolcular için özel olarak tasarlandı. Havalimanında engelli yolcular için ayrı otoparklar, asansörler, hissedilebilir şeritli yollar, özel giriş kapıları tasarlandı.Belirlenen park alanlarına engelli işareti ve diğer araçların da bu alana park etmemeleri için uyarı levhaları konuldu.

İstanbul Havalimanı, engelli yolcuların rahat kullanabilmesi ve her türlü hizmetten faydalanabilmesi için özel olarak düzenlendi. Havalimanı otoparkının toplam araç park kapasitesinin yüzde 5'i engelli yolcular için ayrıldı. Havalimanının toplam 40 bin araçlık otopark alanı göz önüne alındığında bu rakam, iki bin engelli park yeri anlamına geliyor. Ayrıca tüm engelli aracı park alanları, otoparktaki asansör noktalarına paralel olacak biçimde planlandı. Böylece aracını park eden engelli, kolaylıkla asansöre ulaşarak havalimanına girebilecek. Belirlenen park alanlarına engelli işareti ve diğer araçların da bu alana park etmemeleri için uyarı levhaları konuldu.