YUSUF ZENGİN

İskandinavya Hava Yolları'nın (SAS) Stockholm-Bodrum uçağında 3 yolcunun bayılması, korku ve paniğe neden oldu.

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Arlanda Havalimanı’ndan önceki gün sabah erken saatlerde Bodrum’a gitmek üzere havalanan SAS'a ait uçakta, 3 yolcunun arka arkaya baygınlık geçirmesi üzerine büyük bir panik ve korku yaşandığı ortaya çıktı.

YAŞANANLARI YOLCU ANLATTI

Ülkenin en büyük gazetelerinden Aftonbladet’e konuşan Joaquim adında görgü tanığı, uçak havalanmaya devam ettiği ve birkaç bin metre yükseklikte bulunduğu sırada önce bir kadının bayılarak koltuklarla koridor arasına yere düştüğünü, bir dakika sonra arka arkaya iki yolcunun daha bayıldığını söyledi.

KORKU VE PANİK YAŞANDI

Baygınlık geçiren üç yolcuya da oksijen maskesinin takıldığını belirten görgü tanığı, bu anlarda uçak içinde büyük panik ve korku yaşandığına işaret etti. Uçakta bir basınç düşüklüğü yaşandığı ve sorunun daha sonra giderildiği ifade ediliyor. Uçağın geri dönmeyerek, Bodrum’a devam ettiği bildirildi.

SEBEBİ BİLİNMİYOR

SAS’ın İsveçli basın sorumlusu Freja Annamatz, 3 yolcunun uçak havalanırken baygınlık geçirdiğini ve bunun kesin nedeninin ne olduğunu bilmediklerinin altını çizerken, “Uçağın geri dönmesi gerekseydi yolcu emniyeti açısından geri dönecekti” dedi.