Türk Sivil Havacılığının ilk özel yer hizmetleri şirketi Çelebi Hava Servisi, öncülerinden olduğu sektörde gerçekleştirilen birçok önemli etkinlikteki gibi bu konferansta da Platin Sponsorolarak üstüne düşeni yapıyor...


28. IGHC Yer Hizmetleri Konferansı
IATA Yer Hizmetleri Konseyi (IGHC),yaklaşık 300 havayolu şirketini, yer hizmetleri firmalarını, havaalanlarını ve yetkili makamlarıbiraraya getirerek yer hizmetlerine ilişkinortak sorunların tartışılabileceği bir platform sağlamaktadır.
Yer Hizmetleri Standartlarının Geliştirilmesi
IGHC,yer hizmetleri alanında yaptığı önemli katkılarla, havaalanlarındaki yer hizmetlerinin nasıl yürütüleceğine ilişkin standartların geliştirilmesini sağlayandeğerli bir kaynaktır.
Kimler Katılabilir?
IGHC üyeliği; IATA üyesi olan ya da olmayan tümhavayolu şirketlerine; yer hizmetleri faaliyetlerini, güncel IATA Standart Yer Hizmetleri Anlaşması'nda belirtilen şekillerde yürüten veya düzenleyen bağımsız yer hizmetleri şirketlerine, havaalanlarına ve şahıslara açıktır.Kısaca, bu konferans ve fuardaşu katılımcılar bir araya gelecektir: Havayolu şirketleri, yer hizmetleri sağlayıcıları vehavaalanları, imalatçılar ve çözüm sağlayıcılar.


İstanbul’daki Konferans
Çelebi Hava Servisimisafirlerini, Platin Sponsorluğunu üstlendiği veTHY’nin ev sahipliğinde gerçekleşen bu konferansta veşirketlerin kendilerini tanıtacaklarıstantlarla zenginleşecek yer hizmetleri fuarında standında ağırlama fırsatı bulacak.
Çelebi Hava Servisi’nin, üst yönetiminin de hazır bulunacağı konferansa katılacak delegelerin ulaşımları Çelebi Platinum Hizmetler ve Çelebi Hava Servisi işbirliği ile sağlanacak. Konferans,delegelerin bir araya gelmesini sağlayacak ilk etkinlik olan “Hoş geldin Kokteyli” Çelebi Hava Servisi sponsorluğunda 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Hilton Bomonti otelinde düzenlendi.


Çelebi Havacılık Holding CEO’su Onno Boots, EMEA Başkanı Atilla Korkmazoğlu, Global Satış Pazarlama Başkan Yardımcı Athina Kapeni ve diğer Çelebi Havacılık Holding ve Çelebi Hava Servisi yönetici ve çalışanları, firmanın birçok iş ortağı ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunabilecekler. Ayrıca konferans programına göre, Çelebi Nas (Hindistan) Baş Operasyon Direktörü Tauseef Khan27 Nisan tarihinde “Simplifying Business-İşi Sadeleştirmek”adlı panelde panelist oldu.Çelebi Havacılık Holding Global Satış Pazarlama Başkan Yardımcısı Athina Kapeni ise 29 Nisan tarihindeki “Customer Satisfaction:Despite Regulatory Restrictions, How Can We Keep our Customers Happy-MüşteriMemnuniyetiher türlü düzenlemeye karşılık Müşteri memnuniyetini nasıl koruruz?”  başlıklı panele panelist olarak katılacak.
Çelebi Havacılık Holding CEO'su Onno Bootsşunları dile getirdi: "Çelebi olarak, küresel bir hizmet sağlayıcısı olabilmek için yetkinliklerimizeve hedeflerimize güveniyoruz. Bu da değerli müşterilerimize,dünyanın her yerinde yüksek düzeyde bir hizmet sunabilmemizi sağlıyor. Bizlerfarklı pazarlarda tercih edilen bir yer hizmetleri, yolcu hizmetleri ve kargo hizmetleri sağlayıcısı olmayı da hedefliyoruz.İddialı kargo genişletme stratejimizin bir parçası olarak, bir radyoaktif odanın yanı sırailaç depolama sahasınınbulunduğu yeni bir antrepoyu İstanbul, Türkiye'de açtık.Çelebi Delhi'de bileuluslararası piyasa açısından güçlü bir konuma sahiptir. Stratejik ortaklıklarımız sayesinde organik olarak büyümeyi ve küresel olarak çok daha güçlü bir konuma ulaşmayı amaçlıyoruz. Dikkatimizi ekipman ve ITyatırımlarıyladesteklediğimizkalite üzerine yoğunlaştırarak, hizmet kalitemizisürekli artırmakta ve operasyonel mükemmelliği tümhizmetlerimizdeinovasyonlar yaparaksürdürmekteyiz.Sonuncusu Budapeşte'de açılan Platinum bekleme salonlarına yönelik yatırımlar daGenel Uçuş Hizmetleri ve Platinum VIP Hizmetleri alanında genişleyen faaliyetlerimizi güçlü bir şekilde desteklenmektedir. Pazar lideri olarak, en önemli varlığımız olan insanlarımızayatırım yapmayı da ihmal etmiyoruz. Çelebi'yi hem en iyi hizmet sağlayıcısı hem de çalışanlar için en cazip şirketlerden biri haline getirmek iki boyutlu stratejimizi oluşturmaktadır."
Onno Boots bu sponsorluk sayesinde yer hizmetleri sektörünün birbirinden önemli aktörleriyle İstanbul’da bir araya gelmenin büyük bir profesyonel gurur olduğunu sözlerine ekledi. Çelebi’nin bugüne kadar sürdürdüğü “öncü” pozisyonunu bundan sonraki dönemde de devam ettireceğinive benzer organizasyonlarda tekrar bir araya gelerek ortak sinerjiye her türlü katkı sağlamaya devam edeceğinivurguladı.