Türkiye sivil havacılık sektöründe yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetlerinin öncü kuruluşu Çelebi, yurtdışında olduğu gibi yurtiçinde de büyümeye devam ediyor. Çelebi Hava Servisi A.Ş., 26 Mayıs Pazartesi günü itibari ile Bingöl Havalimanı’nda da yer hizmetleri vermeye başladı.
Türkiye ve Avrupa’nın ilk özel sektör yer hizmetleri kuruluşu Çelebi Havacılık Holding, ulusal ve uluslararası arenada güçlü büyüme stratejisini devam ettiriyor. Son yıllarda yaptığı yatırımlarla uluslararası arenanın en güçlü şirketleri arasında yer alan Çelebi, açtığı yeni Bingöl İstasyonu ile yurtiçinde de büyümeye devam ediyor. Çelebi en genç havalimanlarımızdan biri olan Bingöl Havalimanı’nda yer hizmetleri sunumuna başlamasıyla Türkiye’de hizmet verdiği havalimanı sayısını 31’e çıkardı.


2013 yılında hizmete açılan ve 4.000 metrekarelik terminal binasıyla hizmet veren Bingöl Havalimanı, yükselen bir grafiğe sahip. Bingöl Havalimanı’nda 2014 ilk 4 ayında toplam 890 uçuş, 92.446 yolcu ve 864 ton da kargo trafiği gerçekleşti.
Çelebi Havacılık Holding, sahibi olduğu şirketler ve bağlı ortaklıklarıyla; iki kıta, 5 ülkedeki 36 havalimanında, yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetleri faaliyetleri yürütüyor. 
Çelebi Hava Servisi, yeni hizmet vermeye başladığı Bingöl Havalimanı’nın yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Antalya Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Muğla Milas - Bodrum Havalimanı, Trabzon Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, Muğla Dalaman Havalimanı, Adana Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı, Malatya Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kars Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı, Van Ferit Melen Havalimanı, Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Erzurum Havalimanı, Kayseri Havalimanı, Denizli Çardak Havalimanı, Erzincan Havalimanı, Kahramanmaraş Havalimanı, Bursa Yenişehir Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Çanakkale Gökçeada Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Balıkesir Merkez Havalimanı, Mardin Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Iğdır İstasyonu, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda faaliyetlerini sürdürüyor. Çelebi, uluslararası arenada da Macaristan – Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı, Avusturya – Viyana Havalimanı, Hindistan – Delhi Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı ve Mumbai Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı'nda yer hizmetleri veriyor.
Çelebi ayrıca; İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra Macaristan – Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı, Hindistan – Delhi Indira Gandhi Uluslararası Havalimanı ile Almanya – Frankfurt Havaalanı Güney Kargo Köyü'nde de kargo&antrepo hizmetleri veriyor.