Jonathan Stempel ve Richa Naidu tarafından (Reuters) - Burger King, pazartesi günü fast food zincirini etsiz "İmkansız" Whoppers'i geleneksel et burgerleri ile aynı ızgaralarda pişirerek suçlamakla suçlayan vegan bir müşteri tarafından dava edildi.

Önerilen bir sınıf hareketinde, Phillip Williams, bir Atlanta sürüşünde, Burger King'in normal Whopper'ına bitki temelli bir alternatif olan Impossible Whopper'ı satın aldığını ve mutfağın bırakacağını bildiği için özel bir fiyat ödemeyeceğini söyledi. " et yan ürünlerinde kaplanmış. "

Miami federal mahkemesinde açılan dava, ABD'deki İmkansız Whopper alıcıları için tazminat talep ediyor ve Burger King'in İmkansız Whoppers ve normal burgerlerin aynı ızgaralarda pişirildiğini "açıkça ifşa etmesini" gerektiren bir tazminat talep ediyor.

Toronto merkezli Restaurant Brands International Inc'in bir birimi olan Burger King, bekleyen dava hakkında görüşmediğini söyleyerek yorum yapmaktan kaçındı.

Web sitesi Impossible Burger'ı "% 100 Whopper,% 0 Beef" olarak nitelendiriyor ve "etsiz bir seçenek arayan konuklar için broiler olmayan bir hazırlık yöntemi talep edildiği takdirde" ekliyor.

Williams'ın avukatı sorumluluk reddi veya mevcut pişirme seçenekleri hakkında yorum yapma talebine derhal yanıt vermedi.

İmkansız Whopper'ı yaratmaya yardımcı olan Impossible Foods Inc, ürünü, veganlar için değil, daha az hayvansal protein tüketmek isteyen et yiyiciler için tasarladığını söyledi.

Impossible Foods satış müdürü Dana Worth, "Kesinlikle vegan olan insanlar için, herhangi bir mağazada isteyebilecekleri bir mikrodalga hazırlık prosedürü var," dedi.

Burger King, Ağustos ayında Impossible Whopper'ı satmaya başladı.

Restaurant Brands ayrıca Kanada kahve ve restoran zinciri Tim Hortons'a sahiptir ve Brezilya özel sermaye şirketi 3G Capital tarafından denetlenmektedir.

Dava Williams - Burger King Corp, ABD Bölge Mahkemesi, Florida Güney Bölgesi, No. 19-24755.

(New York'ta Jonathan Stempel ve Chicago'da Richa Naidu tarafından bildirildi; Tom Brown tarafından düzenleme yapıldı)