•Havayolu endüstrisinde en prestijli ödüllerden biri olan “Dünya Havalimanı Ödülleri”, Air France’ın bağlantı merkezi olan Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nı “Dünyanın En Gelişmiş Havalimanı” seçti.


•Yıl bazında küresel olarak gerçekleştirilen en kapsamlı havayolları müşteri memnuniyeti araştırmasında, dünyanın her bir yanından yolcuların bizzat verdiği oylarla belirlenen bu ödül, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti alanlarında en çok ilerlemeyi ve gelişmeyi sağlayan havalimanına veriliyor.
Air France, 100’den fazla ülkede 230’u aşkın noktada hizmet veren Air France-KLM’in geniş küresel ağıyla birlikte, bağlantı merkezi olarak Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nı işletiyor. Aéroports de Paris, Paris Hava Meydanları İşletmesi ve Air France’ın yaptığı 743 Milyon ABD Doları tutarındaki yatırım neticesinde yenilenen havalimanında, navigasyonu kolay terminaller dahil olmak üzere birçok önemli iyileşmeler sağlandı. Gerek binlerce bağlantılı uçuş olanağı, gerekse demiryolu ulaşımına aktarma konusunda, büyük kolaylıklar sağlayan Paris Charles de Gaulle’de yolcular yürüyerek bağlantılarını daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapabiliyor.
Air France tek başına, uzun menzil ve orta menzil uçuşlarında veya tersine uçuşlarda iki saatten daha kısa bir sürede 18 bin bağlantı olanağı sunuyor. Paris Charles de Gaulle Havalimanı aynı zamanda, Brüksel’e, Fransa’daki bazı şehirlere ve kentsel ulaşım/express ağına (RER) bağlantılı yüksek hızlı tren (TGV) hizmeti sunarak hava ve demiryolu bağlantısını da kolaylaştırıyor.
Dünyanın en iyi terminallerinden biri seçilen Terminal 2E’deki Hall M, uluslararası ulaşım için CDG kapasitesini de genişletti. 2012’de açıldığından bu yana “SkyTeam” ortaklığına dahil havayollarının uçuşlarını taşıyan Terminal 2E’deki Hall M, aynı zamanda 32.291 metrekarelik alanıyla Air France ağındaki en geniş Business Lounge olarak hizmet veriyor. Noe Duchaufour-Lawrance tarafından tasarlanan ve adeta bir parkı anımsatan lounge içinde yolcular, ücretsiz hizmet sunan Clarins Spa’dan da faydalanabiliyorlar.
Air France ayrıca, Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan her yıl seyahat eden milyonlarca yolcu için genel olarak hizmet kalitesini artırmanın bir parçası olarak uluslararası yolcular için bazı hizmetlere yenisini ekledi. Ayrıca, İngilizce veya Fransızca bilmeyen yolculara yardımcı olabilmek için Air France, Çince (Mandarin ve Kanton lehçeleri), Japonca, Korece, Tamilce, Hintçe, İspanyolca, Portekizce ve Arapça konuşan çok dilli bir ekip oluşturuldu.