SIA Grubun sık uçan yolcu programı KrisFlyer; KrisFlyer millerinin perakende ortaklarımızda yapılacak gündelik harcamalarda kullanılabilmesine yardımcı olacak ve dünya genelinde bir ilk olan blok zincir tabanlı havayolu şirketi sadakat dijital cüzdan imkânını başlatıyor.
Bu yenilikçi teknolojiyi kullanan yeni KrisFlyer dijital cüzdan uygulamasının yaklaşık altı ay sonra piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Bu sayede; kapsamlı KrisFlyer üyelik tabanı, katılımcı perakende satış noktalarındaki alışverişleri sırasında 'dijital KrisFlyer millerini' kullanabilecek.
KPMG Digital Village ve Microsoft ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen başarılı kavram kanıtlamanın ardından KrisFlyer; öncelikli olarak Singapur pazarındakiler olmak üzere perakende tüccar ortaklarıyla anlaşma imzalayacak.
Havayolu Şirketi sadakat programı için türünün ilk örneği yaşam tarzı dijital cüzdan uygulaması; SIA'ya ait olup sadece tüccarları ve ortakları kapsayan bir özel blok zincirini kullanan blok zinciri teknolojisi üzerinden sağlanacak.
Singapur Havayolları CEO'su Goh Choon Phong; "Yenilik, kurulduğu ilk günden bu yana Singapur Havayollarının başarısının en önemli anahtarlarından biri olmakla beraber KrisFlyer programı üyelerimize daha fazla avantaj sağlayacak olup dünyada eşi benzeri bulunmayan bu girişimle ilgili olarak çok heyecanlıyız.
KrisFlyer millerinin 'dijitalleştirilmesi' için blok zinciri teknolojisini kullanacağımız bu çığır açan gelişme, ticari faaliyetlerimizin dijital tarafını belirgin ve müşterilerimizin yararına olacak bir şekilde geliştirmek amacıyla yapmakta olduğumuz yatırımların ispatı niteliğindedir. Yakın zamanda tanıtılan ve dünyanın öncü dijital Havayolu Şirketi olma hedefimizi ortaya koyan Dijital Yenilik Planı ile aynı doğrultudadır" dedi.
KrisFlyer Nedir
KrisFlyer, Singapur Havayolları Grubunun sık uçan yolcu programıdır. KrisFlyer üyeleri; Singapur Havayolları ve Scoot'un PlusPerks paketini seçtikleri durumda SilkAir ile birlikte diğer 30 ortak Havayolu Şirketi ile yolculuk yaptıkları zaman mil kazanırlar. KrisFlyer; bankalardan otellere, seyahat hizmetlerinden alışverişe kadar dünya genelinde havayolları dışında 170’ten fazla ortakla kapsamlı bir şekilde işbirliği yaptığından, üyelerimiz uçuş yapmadıkları zaman da mil kazanmaya devam edebilirler.
KrisFlyer üyeleri, biriktirdikleri milleri 30’u aşkın birinci sınıf havayolunun 160 farklı ülkede 890’dan fazla varış noktasına giden uçuşlarında kullanabilirler. Üyelerimiz aynı zamanda KrisFlyer millerini kullanarak Singapur Havayolları ve Singapur Havayollarının bölgesel havayolu şirketi olan SilkAir uçuşlarında kabin sınıflarını yükseltebilirler. KrisFlyer üyeleri, Singapur Havayolları uçak biletlerini singaporeair.com adresinden alırken biriktirdikleri milleri kullanıp artan kısmını da nakit olarak ödeyebilecekleri gibi Ekonomi Sınıfı bilet alırken de diz mesafesi daha fazla olan koltukları tercih etme şansına sahip olacaklardır. Üyelerimiz aynı zamanda millerini, karada daha fazla ödül kazanmak üzere seçilmiş ortak sadakat programları puanlarına dönüştürebilirler.