Arteta, Emirates Havayolu ve Emirates Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Majesteleri Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum tarafından karşılandı. Havacılığın geleceğine odaklı dijital deneyimlerin sergilendiği pavyonu gezen Arteta, çeşitli enstalasyonları ve görüntüleri görme ve ilk elden deneyimleme fırsatı buldu. Emirates, Expo 2020 Dubai ziyaretçilerini tüm duyulara hitap eden 10 enstalasyon ve düşünmeye teşvik eden deneyimlerle buluşturuyor.

Expo içerisindeki Fırsatlar Bölgesinde yer alan ve hem iç hem de dış tasarımında havacılıktan ilham alınan Emirates Pavyonunun etrafına, yapıyı kavisli bir biçimde saran ve aralarında gün batımından sonra parlak renkler saçan göz alıcı LED aydınlatma sistemi bulunan 24 uçak kanadı yerleştirildi.

Arteta, Expo ziyareti sırasında ayrıca İspanya ve Arjantin pavyonlarını, Sürdürülebilirlik pavyonunu, etkinlik alanına 360°lik bakış açısı sunan fuarın gözde yapılarından 'Gökyüzü Bahçesi' isimli gözlem kulesini ziyaret etti ve Al Wasl Kubbesinde muhteşem ışık gösterilerinin keyfini çıkardı.

Mikel Arteta, ziyareti hakkında şu açıklamayı yaptı: “Dubai'yi son ziyaretimde Expo 2020'yi gezerken harika vakit geçirdim. Emirates pavyonunda havacılığın geleceğini deneyimlemek müthiş bir tecrübeydi. Al Wasl Kubbesi'ndeki ışık gösterileri ise göz alıcıydı. Gerçekten benzersiz bir deneyimdi. Önümüzdeki aylarda Dubai'yi ziyaret edecek herkese Expo 2020'yi kesinlikle ziyaret etmelerini öneririm."

Emirates ve Arsenal ortaklığı profesyonel futbol kulüpleri tarihindeki en uzun soluklu ve en çok bilinen ilişkilerden biridir ve 2006 yılından beri Arsenal takım formalarında Emirates markası bulunmaktadır. Havayolunun Arsenal Kulübü forma sponsorluğu 2023-2024 sezonunda da devam edecek. Ayrıca takımın maçlarına ev sahipliği yapan stadyum da 2028'e kadar Emirates Stadyumu olarak anılmaya devam edecek.