Tamay ZENGİN

Emirates, 2022 Business Traveller Ortadoğu Ödüllerinde, “Dünyanın En İyi Havayolu” ödülü de dahil olmak üzere dört ödül kazanarak yarışmanın parlayan yıldızı oldu

Havayolu, ayrıca En İyi Premium Ekonomi Sınıfı, En İyi Ekonomi Sınıfı ve En İyi Yolcu Sadakat Programı ödüllerine de layık görüldü.

Emirates, Business Traveller Ortadoğu Ödülleri töreninde arka arkaya dokuzuncu kez “Dünyanın En İyi Havayolu” ödülünü kazandı.

Seyahat sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı törende havayolu, “En İyi Premium Ekonomi Sınıfı”, “En İyi Ekonomi Sınıfı” ve “En İyi Yolcu Sadakat Programı” kategorilerinde de ödüle layık görüldü.

Bu ödüller, Emirates’in kendisini yeniden inşa ettiği ve toparlandığı bir yılda yolcu deneyimi girişimlerine, havada ve yerde sunduğu ürün ve hizmetlere yaptığı multimilyon dolarlık yatırımlarıyla “İyisiyle Uçun” vaadinden hiçbir koşulda ödün vermeme kararlılığını takdir eder niteliktedir. Diğer havayolu şirketleri sundukları hizmetlerde kesintiye giderken, Emirates’in yolcularına yeni hizmetler sunmaya devam etmesi, havayolunun rezervasyondan uçağa binişe kadar sunduğu ve imzası niteliğine gelmiş olan ayrıcalıklı yolcu deneyimini daha da farklı kılmak için stratejik bir avantaj elde etmesini sağladı.

Hizmete sunulmasından sadece bir yıl sonra rakiplerinden bir gömlek üstün olduğunu kanıtlayan, havayolunun Business Class kabininden esinlenilen lüks ahşap panelle donatılmış Premium Ekonomi Sınıfı kabinlerinde, yumuşak deri kaplamalı, 6 yönde ayarlanabilir başlık ve ayak destekleri bulunuyor. Premium Ekonomi Sınıfı koltukları, 102 cm'lik geniş koltuk aralığı, 49,5 cm’lik koltuk genişliği ve 20 cm'lik koltuk yatırma mesafesiyle büyük rağbet gördü.

Havayolu, uçuş deneyimini eksiksiz kılmak için, 1 Ağustos’tan itibaren uçakta ve yerde, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda bu sınıfa özel check-in alanı, benzersiz tasarıma sahip çevre dostu yumuşak battaniyeler, geniş yastıklar, hediye kitleri , şık bardaklar ve porselen eşyalar, özel tasarlanmış yemek ve içecek seçenekleri, yemek servisi boyunca özenle hazırlanmış birinci sınıf şarap ve çikolatalar da dahil farklı mutfaklardan lezzetlerin sunulduğu eksiksiz bir Premium Ekonomi deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Dahası yolcular, gökyüzündeki en iyi uçak içi eğlence sistemi sayesinde 5000 kanal arasından seçim yaparak eğlenceli saatler geçirebilirler.

Yolcular, biletleri 1 Haziran’dan itibaren satışa sunulacak olan 1 Ağustos’tan sonraki Londra, Paris, Sydney seyahatlerinde, Aralık ayından itibaren ise Christchurch seyahatlerinde Premium Ekonomi Sınıfının konforunu deneme imkanına sahip olacaklar.

Emirates, daha fazla yolcunun daha çok rotada Premium Ekonomi kabin sınıfının avantajlarından yararlanabilmesi için 67 adet A380 ve 53 adet Boeing 777 uçağını Premium Ekonomi sınıfı kabinlerle donatmak üzere Kasım ayında yenileme programına başlayacak. Programın sonunda, Emirates, Premium Ekonomi sınıfıyla donatılmış ve tüm kabinleri yeniden dekore edilmiş 126 uçağı hizmete sunmuş olacak.

Geçtiğimiz yıl içerisinde, Emirates, Dubai’de daha fazla biyometrik ve temassız yolcu geçiş noktasını hizmete sunarak kolay bir seyahat deneyimi sağlamak için dijital girişimlerini hızlandırmanın ve kapsamını genişletmenin de dahil olduğu bir dizi yolcu odaklı girişimi uygulamaya koydu.

Emirates’in ve flydubai’nin yolcu sadakat programı Emirates Skywards, Mil puanlarını daha fazla avantaj ve ayrıcalık için kullanma imkanı da dahil olmak üzere 29 milyonu aşkın üyesine sınıfının en iyisi hizmetleri sunarak sektördeki öncü konumunu koruyor. Sadakat programı üyeleri, aralarında havayolu şirketleri, oteller, araç kiralama şirketleri, finans, eğlence ve yaşam tarzı markalarının da bulunduğu iş ortaklarından Mil puanı kazanmanın yanı sıra spor ve kültür etkinliklerine davetli olarak katılabilir ve paha biçilemez deneyimler yaşayabilirler. Emirates Skywards, son bir yıl içerisinde hizmete sunduğu “Skywards+” adlı çevrimiçi abonelik platformu ile üyelerine yıl boyunca özel ödül ve ayrıcalıklara kolayca erişme ve bonus Skywards Milleri, bonus Statü Milleri, indirimli kabin sınıfı yükseltme, havaalanı lounge erişimi, tercihe göre Nakit + Mil bilet fiyatları imkanlarından ve çok daha fazla avantajdan yararlanma imkanı sunuyor.