Emirates günde iki sefer tarifesinin yeniden başlamasının hemen ardından, 1 Ekim 2022’den itibaren Mauritius’a uçuş sıklığını artırmayı planladığını duyurdu. 31 Ocak 2023’e kadar devam edecek olan ek akşam seferi, Mauritius uçuşları için artan talebi karşılayacak ve ada ülkesine bağlantı imkânını artıracak.

Emirates’in üçüncü günlük Mauritius seferi aşağıdaki tarifeye göre gerçekleştirilecek (uçuş saatleri yerel saatlere göre belirtilmiştir): EK 709 sefer sayılı uçuş Dubai’den 22:10’da kalkıp 04:45’te Mauritius’a varacak. EK 710 sefer sayılı uçuş ise Mauritius’tan 06:30’da kalkarak 13:05’te Dubai’ye varacak.

Üçüncü günlük sefer Mauritius kalkışlı ve varışlı seyahatlerde koltuk kapasitesini yaklaşık %35 artırarak yükselen talebi karşılayacak ve en yoğun seyahat sezonlarından birinde turizm sektörüne daha fazla destek sağlayacak. Ek sefer hâlihazırda Airbus A380 ile günde iki kez gerçekleştirilen seferleri tamamlayacak ve ayrıca sabahın geç saatlerinde iniş yapan EK 0701 sefer sayılı mevcut uçuşa ve akşamın erken saatlerinde iniş yapan EK 0703 sefer sayılı uçuşa ek olarak Sir Seewoosagur Ramgoolam Uluslararası Havalimanı’na sabah varış seçeneği de sunacak. Böylece, Mauritius’a seyahat eden yolcular seyahatlerini planlarken daha fazla esnekliğe sahip olacak. Mauritius’tan seyahat eden yolculara da Dubai'ye ve Dubai üzerinden Emirates'in 130'dan fazla uçuş noktasından oluşan global ağına kolay ve güvenli bir şekilde ulaşım için bolca seçenek sunulmuş olacak. Aynı gün gerçekleşen üç sefer için Air Mauritius ile ortak uçuş anlaşması bulunan havayolu, ada ülkesine yapılan seyahatlerde yolcularına daha fazla erişim imkanı ve kolaylık sağlayacak.

Emirates Havayolları ve Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Üçüncü günlük seferimizi gerçekleştirme talebimizi dikkate alan Mauritius’taki yetkililere teşekkür ederiz. Hava bağlantısı uluslararası turizm açısından kritik öneme sahiptir ve bu ek koltuklar uçuş ağımızdaki noktalardan Mauritius’a daha da fazla ziyaretçi gelmesini sağlayarak yükselen talebe yanıt verecek. Emirates olarak, gelen yolcu talebini desteklemede kilit rol oynamak için kararlılıkla çalışıyor ve 2023 Haziran ayına kadar 1,4 milyon turist ağırlama hedefine ulaşması için hükümete destek veriyoruz.”

Emirates, Mauritius Turizm Tanıtım İdaresi (MTPA) ile yaptığı ve Emirates’in global uçuş ağında ada ülkesinin tanıtılmasını amaçlayan Mutabakat Anlaşmasını bu yıl Mayıs ayında yeniledi. Mauritius son derece popüler bir tatil destinasyonu olup pandemi sonrası istikrarlı büyüme göstermeye devam ediyor.

Emirates ile seyahat eden yolcular, ödüllü şeflerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen ve çok sayıda birinci sınıf içecek seçeneğinin eşlik ettiği, yöresel lezzetlerden ilham alan ve birden fazla bölümden oluşan menülerle yolcularına gökyüzünde eşsiz bir mutfak deneyimi sunuyor. Yolcular arkalarına yaslanarak Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ile film, dizi, müzik, podcast, oyun, sesli kitap ve daha fazlasını içeren özenle hazırlanmış global eğlence içeriklerinin yer aldığı 5000’den fazla kanalın keyfini çıkarabilirler.Emirates’in Dubai-Mauritius arasındaki üçüncü günlük seferi, daha fazla yolcu taşımanın yanı sıra şirketlere 30-40 ton daha uçak altı kargo kapasitesi sağlayarak daha fazla ithalat-ihracat fırsatı sunacak ve global ticaret yollarını daha da genişletecek.

Emirates Mauritius seferlerine Eylül 2002’de haftada üç uçuşla başladı ve şu anda Hint Okyanusu ülkesine seferlere başlamasının 20. yılını kutluyor.Emirates, seyahat güveninin artması ve uluslararası seyahat protokollerinin gevşetilmesiyle birlikte artan yolcu talebine yanıt olarak ulaşım imkânlarını artırmayı sürdürüyor. Bağlantı imkânlarını artırarak Tel Aviv tarifesini günde iki sefere çıkaran ve kısa bir süre önce Londra Stansted’e yolcu seferlerini yeniden başlatan Emirates, yolcuların tekrar havayoluyla seyahat etmeye başlamasıyla pandemi öncesi sefer sıklığını yeterli düzeyde yeniden yakaladı.