Emirates, tam kapsamlı Premium Ekonomi Deneyimini hayata geçiriyor

Arabian Travel Market fuarında bu yeni kabin sınıfının 1 Ağustos’tan itibaren yapılacak uçuşlar için 1 Haziran’da satışa açılacağı duyuruldu.

Emirates’in tam kapsamlı Premium Ekonomi ürününü uçak içinde kullanmaya başlamasıyla birlikte, yolcular bir başka seçkin Emirates seyahat deneyiminden daha yararlanabilecekler. Havayolu, yüksek talep gören bu kabinin 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren satışa açılacağını duyurdu.

Lüks koltuklar, geniş koltuk mesafesi ve birçok havayolu şirketinin Business ürünüyle yarışacak nitelikte bir hizmet sunan yeni kabin sınıfı, popüler Londra, Paris, Sydney uçuş noktalarına gerçekleştirilen A380 seferlerinde seyahat eden Emirates yolcularına 1 Ağustos’tan itibaren ve Christchurch uçuşları için Aralık ayından itibaren sunulacak.

Emirates, bölgede Premium Ekonomi kabini sunan tek havayolu şirketidir.

Emirates Havayolları Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Yaptığımız her şeyde olduğu gibi, Emirates Premium Ekonomi ürünü de yolcu deneyiminin her bir unsuruna gösterilen büyük özenle sınıfında istisnai olacak. Ekonomi sınıfından geçiş yapan yolcular paralarının karşılığını mükemmel şekilde alacaklar.’’

‘’Ocak 2021’de Premium Ekonomi koltuklarımızı ilk kez sunduğumuz günden beri, fevkalade olumlu dönüş ve talep aldık. Hâlihazırda bu kabin sınıfıyla donatılan altı A380 uçağımız bulunuyor. İlk uygulamamızı sınırlı kılsa da bu deneyimi uçuş ağımızdaki çok daha fazla sayıda pazarda sunmayı amaçlıyoruz. Bu Kasım ayında, Premium Ekonomi koltukların 67 A380 ve 53 Boeing 777 uçaklarında da donatılması için tadilat programımızı başlatacağız. Program sonunda, Emirates, Premium Ekonomi kabinlerin yanı sıra diğer kabinlerdeki en yeni iç tasarımların uygulandığı 126 uçağa sahip olacak. Yolcularımızın gökyüzündeki en iyi deneyimi yaşamaya devam etmesini sağlamak açısından da çok önemli bir yatırım olacak.”

Emirates Premium Ekonomi ürünü benzersiz bir sınıftır ve sektörde eşi benzeri olmayan imza niteliğinde bir deneyim sunar.

Özel havalimanı deneyimi: Yolcular Dubai Uluslararası Havalimanı’nda Premium Ekonomi sınıfına özel bir check-in alanına sahip olacak veya sıra beklememek için terminaldeki çok sayıda pratik self-servis check in kiosklarından birini kullanabilecekler.

Lüks koltuklar: Yolcular uçağa bindiklerinde Emirates Premium Ekonomi kabinindeki sade lüks detayları hemen fark edecekler. Business Class’a benzer ahşap panel kaplama, kabindeki atmosferi belirlerken, her bir koltuk altı yönde ayarlanabilir koltuk başlıklarıyla optimal konforu ve desteği sağlayacak şekilde tasarlandı.

Krem rengi deri koltuklar 102 cm’e ulaşan geniş bir koltuk mesafesine ve 49,5 cm genişliğe sahip olup 20 cm’lik eğimle konforlu bir yatak konumu ve uzanmak için geniş alan sağlar. Ayrıca daha fazla konfor için bacak ve ayak dinlendirme platformları, kolay erişilen koltuk içi şarj noktaları ve yan taraftaki kokteyl masası gibi çok sayıda başka ince dokunuş sunuyor.

Konfor: Yolcular geri dönüştürülmüş plastik şişelerden üretilen yumuşak ve sürdürülebilir battaniyelerin ve büyük yastıklarla rahat bir yolculuk geçirebilir. Her iki ürün de Premium Ekonomi için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca tekrar kullanılabilir, sürdürülebilir çantalarda gelen ve tamamı geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir malzemelerle üretilen ürünlerin yer aldığı ücretsiz seyahat kitleriyle tazelenebilirler.

Yemek deneyimi: Business Class’tan ilham alan unsurlarla, yolcular uçağa bindiklerinde zarif bardaklarda sunulan bir hoşgeldin içeceği ile karşılanacaklar. Yemek servisi sırasında, mevsim meyve & sebzeleri ve yöresel dokunuşlarla hazırlanan cömert yemek seçkisi porselen tabaklarda keten peçetelere sarılı paslanmaz çelik çatal kaşık takımları eşliğinde servis edilecek. İçecek menüsünde premium şaraplar ve Chandon köpüklü şarap gibi içeceklerden oluşan bir seçki yer alıyor. Yemeklerden sonra çikolatayla birlikte likör servisi de yapılıyor.

40 bin feet yükseklikte benzersiz eğlence: Emirates’in ödüllü platformu ice üzerinden 5000 kanallık benzersiz bir müzik, film, TV, haber seçkisinin ve daha birçok içeriğin keyfini çıkarmak için her bir koltukta sınıfının en genişi olan 13.3” ekran kullanıldı.

Emirates’in dört sınıflı A380 uçağında, Premium Ekonomi kabini 2-4-2 yerleşimine sahip 56 koltukla ana gövdenin ön kısmına yerleştirildi. Emirates Boeing 777’de ise, 24 Premium Ekonomi koltuk Business ve Ekonomi arasındaki özel bir kabin bölümüne yerleştirilecek.