Emirates, Tayland Turizm Otoritesi (TAT) ile imzalanan bir İşbirliği Mutabakat Zaptı (MoC) aracılığıyla Tayland'da turizmi teşvik etmeye destek sözü verdi.

Anlaşmaya göre, hem turizm kuruluşu hem de Emirates, Tayland'a yolcu çekmek için tarafların pazarlama ve tanıtım çabalarını artıracak ortak girişimleri ve işbirliği fırsatlarını keşfedecek.

MoC, Emirates Uzak Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas ve Uluslararası Pazarlama (Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Amerika Kıtası) Başkan Yardımcısı Chattan Kunjara Na Ayudhya tarafından HH Şeyh Ahmed bin Saeed'in huzurunda imzalandı. Al Maktoum, Emirates Grup Başkanı ve Tayland Turizm ve Spor Bakanı HE Phiphat Ratchakitprakarn. İmza töreninde ayrıca Tayland Turizm Otoritesi Valisi Yuthasak Supasorn, Tayland'ın BAE Başkonsolosu Sayın Başkan Sirivat ve Emirates Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Adnan Kazım da hazır bulundu.

MoC aracılığıyla Emirates, küresel ağındaki müşterilere sergileyerek Krallık turizmini artırmak için girişimler geliştirecek. Havayolu ayrıca, çeşitli müşteri segmentlerine hitap etmek için tasarlanmış ortak tanıtım gezileri üzerinde işbirliğine ek olarak, kilit stratejik pazarlardaki acente ağı aracılığıyla ülkeyi tanıtma çabalarına da katılacak.

Emirates Uzak Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas şunları söyledi: "Emirates 30 yıldan uzun bir süre önce Tayland'a operasyon başlattı ve destinasyonları Güneydoğu Asya ağımızdaki en popüler yerler arasında, özellikle de ABD ve Avrupa'dan tatilciler arasında. , ve Ortadoğu. Tayland Turizm Otoritesi ile ülke turizmini canlandırmak ve uzun yıllara dayanan ilişkimiz sayesinde yıllar içinde elde edilen başarıyı geliştirmek için el ele vermekten mutluluk duyuyoruz. Tayland'ın pandemi sonrası toparlanmasını desteklemek için sektör paydaşlarına ve müşterilerine sunduğu çeşitli teklifleri vurgulamayı ve turizm hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.”

TAT Valisi Yuthasak Supasorn şunları söyledi: “Bu İşbirliği Memorandumu, TAT ve Emirates arasındaki stratejik turizm işbirliği çabalarının önünü açacak. TAT, promosyon ürünleri, özel promosyon paketleri, teşvikler ve pazarlama harcamaları ile Emirates ağı genelinde mutabık kalınan hedef pazarlarda tur operatörlerini ve seyahat acentelerini destekleyerek kilit strateji pazarlarından havayolu yolcu trafiğini geliştirmede Emirates'e yardımcı olacak."

Tayland, yaklaşık 130 destinasyona yayılan Emirates ağının önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Emirates'in Bangkok'a seferleri 1990'da başladı ve 2012'de, tatil adası Phuket'e direkt uçuşları başladı ve küresel müşterileri arasında çok popüler bir tatil destinasyonu olduğunu kanıtladı.

Emirates, Eylül 2020'de Bangkok'taki operasyonlarına yeniden başladı ve şu anda Boeing 777-300ER ile Bangkok'a iki günlük hizmetin yanı sıra amiral gemisi A380 uçağıyla günlük ek bir uçuş sağlıyor. Emirates ayrıca Tayland'ın egzotik tatil noktası Phuket'e haftada 11 kez uçuyor.