Emirates ve flydubai, her iki havayolu yolcularının Dubai üzerinden rahat ve güvenli bir şekilde bağlantı uçuşlarıyla tekrar dünya çapında geniş bir seyahat seçeneği yelpazesine erişebileceklerini duyurdu.

Dünya çapındaki noktalara yolcu uçuşlarının aşamalı olarak yeniden başlamasının ardından, Dubai merkezli iki havayolu, yolcularına daha fazla bağlantı, kolaylık ve seyahat esnekliği sunmayı amaçlayan başarılı ve stratejik ortaklıklarını yeniden canlandırdı. Emirates yolcuları artık flydubai ile aralarında Belgrad, Bükreş, Kiev, Sofya ve Zanzibar gibi favori şehirlerin de bulunduğu 30'dan fazla uçuş noktasına kod paylaşımlı uçuşlarla seyahat edebilirken, flydubai yolcularının da Emirates ile seyahat edebilecekleri 70’ten fazla uçuş noktası bulunuyor.

Ortaklığın yenilenmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım şunları söyledi: "Yolcularımızın, tek bir bilet ve entegre sadakat programıyla, pek çok şehre erişmek, Dubai üzerinden güvenli, rahat ve stressiz bir aktarma deneyimi yaşamak ve nihai varış noktasına kadar bagaj işlemleriyle uğraşmamak için Emirates ve flydubai'nin birbirini tamamlayan güçlerinden yeniden yararlanmaya başlayabileceklerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ortaklık, 2017'deki başlangıcından bu yana bir dizi başarılı kilometre taşını geride bıraktı ve önümüzdeki aylarda, Emirates ve flydubai olarak yolcularımızın dünyada daha da fazla noktaya erişmesini sağlamak için birlikte çalışacağız."

Flydubai'nin Ticari İşler Direktörü Hamad Obaidalla ise şunları söyledi: "Daha fazla ülke uluslararası seyahat kısıtlamalarını kademeli olarak kaldırmaya başladıkça seyahat talebinin artmaya devam edeceğinden eminiz. flydubai olarak, Haziran ayından bu yana uçuş ağımızdaki 32 noktada operasyonlarımızı yeniden başlattık ve bu sayının önümüzdeki birkaç ay içinde istikrarlı bir şekilde artmasını bekliyoruz. Dubai, bilinçli yolcuları iş, eğlence veya sevdikleriyle yeniden bir araya gelme amacıyla seyahat etmeye teşvik eden etkili sağlık ve güvenlik protokollerini uygulamaya koydu.”

Obaidalla sözlerine şöyle devam etti: “Hükümetin geri dönüş uçuşlarını gerçekleştirme ve yalnızca kargo operasyonlarını artırma çabalarını destekleyerek filomuzun kullanımını en üst düzeye çıkarma yaklaşımımızda çevik bir davranış biçimi sergilemeye devam ediyoruz. Emirates ile ortaklığımız, toparlanma aşamasında ortak ağlarımız genelinde daha sorunsuz bir yolcu ve kargo akışı sağlamaya devam edecek."

Emirates ve flydubai, bir yandan yolcularının ve çalışanlarının sağlık ve güvenliğini gerek karada gerekse havada birinci öncelik olarak görmeye devam ederken, bir yandan da kendi markalarını yansıtan seyahat deneyimleri sunacak. İki havayolu da, COVID-19 ile mücadele etmek için, tüm temas noktalarında daha fazla temizlik önlemleri alınması ve kabin havasındaki tozu, alerjenleri ve mikropları ortadan kaldırmak için uçak kabinlerine takılan gelişmiş HEPA filtrelerinin kullanılması dâhil olmak üzere, yolculuğun her adımında kapsamlı güvenlik önlemleri uygulamaktadır.

Dubai'den transit geçiş yapan yolcular, havalimanında termal taramadan geçmektedir. Dubai havalimanındaki aktarma bankolarına koruyucu anti-mikrobiyal paravanlar yerleştirilmiş olup, ilave destek sunmak için hazır olan havalimanı personeli kişisel koruyucu ekipman (PPE) kullanmaktadır. Flydubai, Afrika, Orta Asya ve Avrupa'daki noktalara yaptığı uçuşlarının birçoğunu, Dubai Uluslararası Havalimanı'daki Terminal 3'ten gerçekleştirerek, Emirates'in Dubai varışlı veya Dubai kalkışlı uçuşlarında seyahat eden yolculara kesintisiz aktarma imkânı sağlamaktadır.

COVID-19 PCR testleri Dubai'ye gelen ve transit tüm yolcular için zorunlu olup, bu uygulama Emirates ve flydubai yolcuları için havalimanı üzerinden daha da güvenli bir transfer deneyimi sağlamaktadır.

Emirates uçuşlarında seyahat eden yolculara ayrıca maske, eldiven, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendil içeren ücretsiz bir hijyen kiti sağlanacaktır.