Eskişehir'de bulunan Sivrihisar Havacılık Merkezi'nde yer alan Türk Sivil Havacılığını Geliştirme Vakfı-HAVAK, 05.04.2023 tarihinde SHGM'den aldığı TR.DTO.006 ruhsat numarasıyla "LAPL(A) Hafif Hava Aracı Pilot Lisansı, SEP(kara) Tek Motor Piston Sınıf Yetkisi Eğitimi ve PPL(A) Hususi Pilot Lisansı" uçuş eğitimleri vermeye yetkilendirildi ve uçuş okulu haline geldi. HAVAK, ACT Havayolları ana sponsorluğu ve Eskişehir Sanayi Odası'nın desteğiyle Eskişehir'in ilk özel uçuş okulu olarak önemli bir konuma sahip oldu.

HAVAK'ın vakıf kültüründe, pilotluk eğitiminden önce havacılık kültürünün kazandırılmasının daha da önemli olduğu vurgulanmaktadır. HAVAK Başkanı ve Öğretmen Pilot Oben Oğultarhan, okulun ticari bir şirket olmadığını ve havacılığın temel değerlerinin canlandırılması ve yaşatılması için faaliyetlerde bulunacak bir vakıf olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda HAVAK, ülkemizde amatör-sportif ve Genel Havacılık faaliyetlerinin buluşma noktası olmayı hedeflemektedir.

HAVAK Uçuş Okulu'nun öğretmen kadrosunda ülkemizin ilk ve tek profesyonel akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk ve uluslararası öğretmenlik tecrübesine sahip olan Serhat Taş gibi isimler bulunmaktadır. HAVAK Uçuş Okulu'nun ilk devresi, 6 pilot adayıyla Haziran ayında vakfın mülk sahibi olduğu TC-UYA uçağıyla PPL eğitimlerine başlayacaktır.

HAVAK Uçuş Okulu hakkında daha detaylı bilgi için vakfın merkezinin 0222 606 0365 numaralı telefonundan bilgi alabilirsiniz.