Gökyüzü Haberci 25 yaşında…

Uzun yıllar Atatürk Havalimanı’nda çeşitli büyük görsel ve yazılı medyada gazetecilik yapan Gökyüzü Haberci Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Zengin, 1 Nisan 1999 yılında kendi gazetesiyle havacılık sektörüne ve okuyucularına hizmet vermeye başlamıştır. 

Yusuf Zengin: “Herkese kapım sonuna kadar açık”

Derginin kuruluş hikayesini anlatan Gökyüzü Haberci Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Zengin: 

“Medyadaki arkadaşlarımın sağlık sebepleriyle ya da herhangi bir sebeple işten çıkarılmasını çok sık gördüğüm bir dönemdi. Kurumsal hayatın gerçekleri diyebiliriz. Görevdeyken herkes çok iyiydi, havalimanı kapısından çıkıp gittikleri gün telefonları bir daha çalmaz oluyordu. O günlerde kendi kendime bir karar verdim ve kendi medya kuruluşum Gökyüzü Haberci’yi hayata geçirdim. Medyada ne kadar işsiz kalan olursa benimle birlikte yürüsün dedim. Belki maddi olarak destek olamazdım ama manevi olarak sabah uyandıklarında evden çıkıp bir ofis kapısı açabileceğini bilmek sevgili dostlarıma iyi gelecekti. Üzerinden tam 25 yıl geçti. Bugün Gökyüzü Haberci 25. yaşını kutluyor. Hala kapım herkese açık, ne zaman ihtiyaç duyulsa abileri olarak kol kanat germeye hazırım” ifadelerini kullanıyor. 

Bir teşekkür de sektörümüze gelsin 

Havacılık sektörü çok hızlı gelişen ve dünyada bir numara olmaya aday kapasiteye sahip inanılmaz büyük bir sektör diyen Yusuf Zengin, “Sektörel bir yayın olarak 25 yıl hayatta kalabilmeniz için sektördeki markalar tarafından reklam ve iş birlikleriyle desteklemeniz gerekiyor. Destekleyen desteklemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu bir takım işi biz okuyucularımıza markaların icraatlerini duyurarak destek oluruz, markalar da bizlere reklam vererek destek olur. Bir taraf yok olursa diğer taraf da eksik kalır” şeklinde konuştu. 

Okuyucu tercihleri çevrimiçi haberciliğe yöneldi

Yayın hayatına gazete sayfalarıyla başlayan Gökyüzü Haberci, yıllar içinde evrilerek 68 sayfalık kuşe kağıt dergiye dönüşmüştür. Teknolojinin ve okuyucu tercihlerinin çevrimiçi haberciliğe yönelmesiyle kendini geliştiren Gökyüzü Haberci ailesi dergisini e – dergi olarak okuyucularıyla paylaşırken anlık ve güncel haberleri de gokyuzuhaberci.com’dan haber web sitesi üzerinden paylaşmaya devam etmektedir.