Antalya Karain’deki festival gökyüzünde renkli ve heyecanlı görüntüler yaşattı. Model uçak gösterileri, özel uçuşlar ve akrobasi şovu nefes kesti
Türk Hava Kurumu (THK), Kepez Belediyesi ve Elba Havacılık Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlenen 'Karain FLY-IN 2017' etkinliği renkli uçuş gösterileriyle nefes kesti. Döşemealtı Karain Hava Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi'ndeki Karain FLY-IN 2017, 30 uçak ve 50'nin üzerinde pilotun katılımıyla düzenlenen etkinliklerle başladı. Model uçak gösterileri ve özel uçuşlarla başlayan etkinlik, paraşütle atlama ve paramotor gösterileriyle devam etti. Etkinliğin ilk günü hassas iniş yarışması, akrobasi gösterisi, konser ve bireysel uçuşlarla sona erdi.
AKROBASİ UÇUŞLARI
Değişik renk, model ve yaşta 20'nin üzerinde uçak apronda sergilendi. Sergiyi gezenler tek motorlu uçakları yakından görme şansı yakalayıp fotoğraf çektirdi. Festival kapsamında akrobasi uçuşu yapan pilot Oğuzhan Yararcan'ın TC-RSF tescilli Pitts S-2B model çift kanatlı akrobasi uçağı ile ve bir başka uçakla yan yana yaptığı gösteri büyük beğeni topladı. FLY-IN 2017, dün düzenlenen etkinliklerle sona erdi.