Kadınların ve erkeklerin iş hayatında birlikte büyümelerini, kadınların iş hayatına girmelerini, iş hayatında kalmalarını ve liderler olarak yükselmelerini sağlamak misyonuyla faaliyetlerini sürdüren PWN İstanbul (Profesional Women’s Network)  3. Dönem Yönetim Kurulu’nu seçti.

Dünyadaki yeteneklerin yüzde 100'ünden yararlanmak, daha iyi kararlar alınmasına, sürdürülebilir ekonomik büyümeye ve daha mutlu bir topluma yol açacağı bir gerçek. Bu anlamda değişimi hızlandırmak ve topluluklara yeni beceriler benimsemek için profesyonel iş yaşamındaki insanların birbirini desteklemesi önemli. Toplumsal yaşamda ve kurumlarda cinsiyet dengesini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren PWN İstanbul, sahip olduğu değerleri ve kurumsal yaşamda desteklediği değişimi yeni yönetim kuruluna da yansıttı.

Düzenlenen Genel Kurul sonrasında, PWN İstanbul’un Kurucu Üyesi ve üç dönemdir Yönetim Kurulu’nda olan Aylin Satun Olsun, PWN İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi.

Ayrıca; Eş Başkanlığa Yıldız Özkan atandı. Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen üyelerin görevleri ise şöyle oldu: Ebru Özen – CFO - Mentörlük ve Teknolojiden Sorumlu, Tuba Çetin – Genel Sekreter – Çalışma Gruplarından Sorumlu, Alpan Yarar - Cinsiyet Dengeli Liderlikten Sorumlu, Çiğdem Güler – Pazarlama ve Bireysel Üyelerden Sorumlu ve Ayşe Kırımlı – Çeşitlilik ve Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu.

Yönetim Kurulu değişikliği hakkında açıklama yapan Aylin Satun Olsun, “Yeni Yönetim Kurulu’nu oluştururken bizi yansıtmasını ve yapmak istediklerimize örnek olmasını istedik. Yönetim kurulumuzu, girişimci ve iş hayatındaki yöneticilerin eşit temsil edildiği, derneğimizde aktif olarak gönüllülük faaliyetlerinde liderlik üstlenen üyelerimizden oluşturmaya çalıştık. PWN İstanbul Yönetim Kurulu’nda yani bir kadın derneğinde Türkiye'de ilk defa bir erkek yönetim kurulu üyesi var. Biz cinsiyet eşitliği için kadınlı erkekli çalışmanın önemini vurguluyoruz. Şu anda 10 erkek bireysel üyemiz var. Bu sene daha fazla bireysel erkek üyeyi ve tabi ki kurumsal üyelerimizden erkek destekçilerimizi çalışmalarımızda görmek, işbirliği zekası yaratmak istiyoruz” dedi.