Eski TGS çalışanı Ömer Koray Özbay'ın intiharıyla ilgili olarak THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, soruşturma başlatma kararı aldı. 

Özbay'ın yaşadıklarını araştırmak amacıyla Teftiş Kurulu Başkanı Japonya'ya gönderildi. Özbay, Japonya'da THY'ye yer hizmeti veren bir şirkette çalışmaktayken sistematik baskılarla karşılaştığını iddia etmişti. İddialarını içeren bir veda mektubu ve video yayınladıktan sonra hızla sosyal medyada yayılan görüntüler milyonlarca kişi tarafından izlendi.

THY Basın Müşavirliği, Özbay'ın iddialarıyla ilgili olarak konunun titizlikle takip edildiğini belirten bir açıklama yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ise sosyal medya hesabından gelişmeler hakkında bilgi vererek Teftiş Kurulu Başkanını Japonya'ya gönderdiğini duyurdu. Bolat, kendisinin de her gün en az 20 çalışanın e-postalarına cevap verdiğini belirtti ve Özbay'ın kendisine de yazması ve bu trajik olayın yaşanmamasını temenni ettiğini ifade etti.

THY, konuyu içeren iddia ve paylaşımları incelemekte olduğunu ve durumu titizlikle takip ettiğini vurgulamıştır. Teftiş Kurulu Başkanının Japonya'ya giderek gerekli incelemeyi yapmasıyla birlikte olayın ayrıntıları ve Özbay'ın iddiaları daha fazla aydınlatılmaya çalışılacaktır.