YUSUF ZENGİN

Havayolu Çalışanları Sendikası Hava-Sen’in seçimli Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Seçim sonrası Sendika Genel Başkanı İskender Çarkçı, Genel Başkan Yardımcısı Ayşen Çorumlu, Genel Sekreter de Seçim Seçkin Koçak oldu.

Hava İş Sendikası’na alternatif olarak kurulan Hava Sen Sendikası, henüz bir yılını doldurmadan dün olağanüstü kongreye gitmişti. Başını Türk Hava Yolları (THY) pilotlarının çektiği Hava Sen, geçen yıl Şubat ayında kurulmuştu. Dün gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı’nda ise yeni yönetim belirlendi. Seçimi İskender Çarkçı’nın listesi kazandı.

Yeni Yönetim tarafından seçim sonrası yayınlanan mesajda, “Tüm Havacılık çalışanlarının hak ve menfaatlerini koruyacak, dile getirip çözüm arayacak Hava-Sen 3200 üyesi ile birlikte kuruluşunun birinci yılında dimdik ayaktadır ve mücadelesine devam etmektedir. Bu güne gelmemizde emeği geçen bedel ödeyen ve yönetimde görev süresi sona eren arkadaşlarımıza teşekkür ve minnettarlığımızı buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

“Her Genel Kurul aynı zamanda bir derstir. Yeni Yönetim olarak bizler de derslerimizi aldık.” diyen Yeni Yönetim Kurulu, “Sizleri temsil ederken kuruluşumuzdaki ideallerimizi ve bu dersleri asla aklımızdan çıkarmayacağız. Kararlıyız, azimliyiz, güçlüyüz. Daha iyisini, doğrusunu, güzelini yapacağız. Tüm havacılık çalışanlarını kucaklamaya hazırız.Sizlere sağlık, mutluluk ve başarı dolu mesailer diliyoruz” açıklamasında bulundu.