TAMAY ZENGİN

15 Temmuz Bulvarı üzerinde bulunan binasında yeni eğitim öğretim yılı başvurularını almaya devam eden Özel Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığından açılış iznini aldı. Okul 9 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak.

İZİNLER ALINDI

Sakarya’nın ilk ve tek havacılık okulu olma özelliği taşıyan Özel Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi, 9 Eylül’de öğrencilerine kapısını açıyor. Milli Eğitim Bakanlığından okul açılma iznini alan lise, öğrenci kayıtlarına da devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığından alınan iznin yanında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından altyapısı tanınmış bir okul statüsüne sahip olacak olan Nuri Demirağ Özel Havacılık ve Teknoloji Lisesi, dünyanın her yerinde geçerli ve akretide olan diploma sistemi ile öğrencilerine önemli imkanlar sunacak.

ÖZEL MÜFREDAT

5 bin metrekarelik akıllı binasında teknoloji ile donatılmış okulunda verecek olan Özel Nuri Demirağ Havacılık ve Teknoloji Lisesi, bu yıl sadece 9’uncu sınıflarda kayıt alıyor.

Haftada 23 saat İngilizce eğitimini yerli ve yabancı öğretmenler vasıtasıyla verecek olan okul ayrıca siber güvenlik ve yazılım anlamında da müfredatında yer alan derslerle, öğrencilerini geleceğin mesleklerine hazırlıyor.

DÜNYANIN EN İYİLERİNDE ÇALIŞMA İMKANI

Nuri Demirağ Özel Havacılık ve Teknoloji Lisesi’nin en önemli özelliklerinden biri ise, bugün dünyanın saygın havayolu kuruluşlarının eleman eksikliğinden dolayı uçaklarını hangarda beklemesine sebep olan uçak teknisyen açığını gidermektir.

Okulumuz, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü altyapısının tanıdığı ve dünyanın her yerinde geçerli olacak diploması ile uçaklarda çalışacak teknisyenler yetiştirmeyi hedefliyor. Yani Nuri Demirağ Özel Havacılık ve Teknoloji Lisesi’nden mezun olan bir öğrenci, dünyanın en büyük havayollarında bile uçak teknisyeni olarak çalışabilecek.