Havacılıkta sürdürülebilirliğe bir adım da Jacobs’tan

Havalimanının geliştirilmesi, modernliğini koruması ve sürdürülebilir olması için çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten şirket, “Yarının ihtiyaçlarını bugünden karşılamak için, havaalanının olanaklarını ve görünümünü iyileştiriyoruz. DEN için enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından önemli çalışmalara odaklanıyoruz. Sürdürülebilir girişimler arasında bina kaplaması ve cam optimizasyonu, aydınlatma gücünün azaltılması, enerji geri kazanımı ve yerinde yenilenebilir enerji gibi maliyeti düşürmeyi hedefleyen çalışmalar yürütüyoruz. Uygun maliyetli tasarım iyileştirmeleri yoluyla verimliliği ve hizmet  kalitesini yükseltiyoruz” açıklamasında bulundu. 

“Sürdürülebilirlik Jacobs’un misyonuyla birebir örtüşüyor”

Jacobs’un Denver Uluslararası Havaalanı ile 28 yıllık ortaklığı, havaalanı, kara tarafı ve yolcu tesislerinde ikonik projeleri içeriyor diyen Jacobs CEO’su Bob Pragada

“DEN CEO’su Phil Washington’un, sürdürülebilirlik, kapsayıcılık ve çeşitlilik, yolcu deneyimi ve düşünceli büyüme konusundaki liderliği, Jacobs’un bugüne meydan okuma ve yarını yeniden keşfetme misyonuyla mükemmel bir şekilde örtüşüyor” ifadelerini kullandı. 

Gelecek için sürdürülebilir tasarım ve teslimat

Son yolcu salonu genişletmelerinde, binaların toplam yıllık enerji maliyetinin tahmini %10’unu dengelemek için çatıya fotovoltaik diziler dahil edildiğini açıklayan Jacobs: “DEN’in sürdürülebilirlik alanında küresel bir lider olması, karbon dışı enerji hedeflerini ve gereksinimlerini karşılamasına  yardımcı olmak için çeşitli stratejiler üzerinde işbirliği yaptık” dedi.