http://www.gokyuzuhaberci.com/e-dergi/oku.php?id=155#page/1

YUSUF ZENGİN

TAV Havalimanları’nın alt şirketi Havaş, Letonya’da Getjet Havayolları’nı portföyüne ekledi. Anlaşmayla Getjet Havayolları’nın 21 Ekim’den itibaren Riga Havalimanı’na düzenleyeceği Hurgada seferlerinde yer hizmetlerini Havaş üstlenecek.

Havalimanlarında havayolu şirketlerine uçak ve yolcu hizmeti sunan Havaş, 21 Ekim’den itibaren Letonya’da Getjet Havayolları’na da hizmet sunmaya başlayacak. Letonya Havalimanı’ndan düzenlenecek Riga-Hurgada seferlerinin, kış sezonu boyunca haftada bir karşılıklı gerçekleştirilmesi planlanıyor.

3 ÜLKE 29 HAVALİMANI’NDA

Bu yıl 85’inci kuruluş yılını kutlayan Havaş; Türkiye, Letonya ve Suudi Arabistan olmak üzere 3 ülkedeki 29 havalimanında 200’den fazla havayolu şirketine yer hizmetleri sunuyor. Airport Service Association (ASA) ile IATA Ground Handling Council (IGHC) üyesi olan Havaş, bugün iştirakleri ile birlikte, yaklaşık 465 bin uçuş ve 470 bin ton kargo hizmeti verip 100 milyondan fazla bagaj taşıyarak yılda 130 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor. Havaş ayrıca 19 ilde havalimanı ile şehir merkezi arasında, havayolu taşımacılığı ile aynı konfora sahip otobüsleri ile yolcu taşımacılığı hizmeti de sunuyor.