YUSUF ZENGİN

Havaalanları Yer Hizmetleri şirketi Havaş, Letonya’nın başkenti Riga’da portföyüne Tailwind Havayolları’nı da ekledi.

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerine yer hizmetleri sunan Havaş, Tailwind’in yaz sezonu itibariyle Riga Havalimanı’ndan başlayacağı charter uçuşlarında yer hizmetleri operasyonunu üstlenecek.

29 HAVALİMANINDA HİZMET SUNUYOR!

Havaş; yurt içinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Gazipaşa-Alanya, Trabzon, Kayseri, Kastamonu, Konya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Batman, Nevşehir, Sinop, Merzifon, Ağrı, Kütahya, Ordu-Giresun olmak üzere 27 havalimanında, yurt dışında Letonya’da Riga Havalimanı’nda ve Suudi Arabistan’da Medine Havalimanı’nda olmak üzere 2 istasyonda yer hizmeti sunuyor.

Havaş, müşterilerine daha iyi, kaliteli ve hızlı hizmet sunmak amacı ile İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise ithalat ve ihracat antrepo hizmeti sağlıyor.

YOLCU TAŞIMA HİZMETİ DE SUNUYOR

Havaş; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Gazipaşa-Alanya, Hatay, Hopa, Kayseri, Konya, Malatya, Ordu-Giresun, Trabzon, Samsun, Sivas ve Şanlıurfa Havalimanlarında, havalimanı ile şehir merkezi arasında uçak konforuna sahip otobüsleri ile yolcu taşımacılığı hizmeti veriyor.

HAVAŞ LETONYA

Yer hizmetleri alanındaki deneyim ve bilgi birikimiyle küresel arenada da faaliyet gösteren Havaş, Kuzey Avrupa’nın havacılık sektöründeki hızlı gelişim potansiyeliyle öne çıkan ülkelerinden Letonya’nın Riga Uluslararası Havalimanı’nda yer hizmetleri sunuyor. Letonya’da yolcu hizmetlerinden ramp, kargo ve temsil hizmetlerine kadar kendi alanındaki tüm faaliyetleri gerçekleştirme hakkı olan Havaş, Riga İstasyonu (RIX) ile ISAGO sertifikasına da sahip bulunuyor.

RİGA HAVALİMANI

Baltık bölgesinin giriş kapısı olarak son yıllarda ciddi bir atılım yapan ve Kuzey Avrupa’nın çekim merkezi haline gelen Riga Havalimanı, Letonya’nın bayrak taşıyıcı havayolu Air Baltic’in iş stratejisi doğrultusunda önemli bir hub haline geldi. Havalimanı’ndan bugün tüm dünyada 90 destinasyona uçuş düzenleniyor.
TAV, Riga Havalimanı’nda beş iştirakiyle yer alıyor. TAV Latvia ticari alanların yönetimini üstlenirken, ATÜ Duty-Free, BTA, TAV İşletme Hizmetleri ve HAVAŞ da havalimanında 500’den fazla çalışanıyla hizmet veriyor. TAV Latvia, 2011 yılından bu yana Riga’da hizmet veriyor. Terminaldeki ticari alanları yenileyerek ve yeni açılan bölümdeki ticari alanları düzenleyerek TAV Latvia Riga Havalimanı’nın en önemli iş ortakları arasında yer alıyor.