YUSUF ZENGİN

Havaş, bağımsızlığının 100. yılını kutlayan Letonya’da, airBaltic’e sürpriz yaptı. Havaş, milli havayolu şirketine özel hazırlanan ekipmanlarla yer hizmeti sunamaya başladı.

Havaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla airBaltic’e yaptığı sürprizi duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Havaş olarak Letonya’nın bağımsızlık gününün 100’üncü yıldönümünü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kutlamalar kapsamında airBaltic Havayolları’nın Letonya bayrağına boyadığı A220-300 tipi uçağına, Riga Havalimanı’nda 100’üncü yıla özel hazırlanan ekipmanlarımızla yer hizmetleri sunmaya başladık.

8 YILDIR LETONYA’DA

Yer hizmetleri alanındaki deneyim ve bilgi birikimiyle küresel arenada da faaliyet gösteren Havaş, Kuzey Avrupa’nın havacılık sektöründeki hızlı gelişim potansiyeliyle öne çıkan ülkelerinden Letonya’nınRiga Uluslararası Havalimanı’nda 2010 yılından bu yana yer hizmetleri sunuyor. Letonya’da yolcu hizmetlerinden ramp, kargo ve temsil hizmetlerine kadar kendi alanındaki tüm faaliyetleri gerçekleştirme hakkı olan Havaş, Riga İstasyonu (RIX) ile ISAGO sertifikasına da sahip bulunuyor.

2024’E KADAR LETONYA’DA

Baltık ülkelerindeki en büyük havalimanı olan Riga Uluslararası Havalimanı’nda başta ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu AirBaltic olmak üzere çok sayıda havayolu şirketine yer hizmetleri sunan Havaş, Letonya’daki yer hizmeti operasyonunu 2024’e kadar sürdürmeye devam edecek.