Üsküdar Üniversitesi akademik kadrosunun desteğiyle hazırlanan ve üniversite adaylarına meslek seçimi ve doğru tercihler konusunda yol gösteren “Hayat Tercihtir”, Pazar günleri saat 12:05’te TV 100 ekranlarında izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Gazeteci Şaban Özdemir’in moderatörlüğünde, Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş’in sabit konuk olduğu programda alanında uzman akademisyenler adaylarla buluşturuluyor.

 

İkinci program 25 Temmuz Pazar yayınlanacak

 

Çekimleri Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen “Hayat Tercihtir” programının ikinci bölümü, 25 Temmuz 2021 Pazar günü saat 12:05’te TV 100’de yayınlanacak. İkinci bölümün konukları, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şefik Dursun ve Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yumuşhan Günay olacak.

 

Prof. Dr. Şefik Dursun, SBF bölümlerini anlatacak

 

Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, Prof. Dr. Şefik Dursun ile programın ilk yarısında sağlık bilimleri fakültesi bölümleri, avantajları ve doğru tercih, meslek seçiminin püf noktalarını ele alacak.

 

Prof. Dr. Yumuşhan Günay, diş hekimliği fakültesini anlatacak

 

Programın diğer bölümünde ise Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş, Prof. Dr. Yumuşhan Günay ile diş hekimliği fakültesi, fırsatları ve doğru tercih, meslek seçiminin püf noktalarını konuşacak.

 

Tercih dönemi boyunca adaylara tercihlere dair püf noklarınının anlatılacağı programın sonraki bölümlerinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da paylaşımlarda bulunacak. Programın ilk bölümünde Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Ensititüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy ve Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur konuk olmuştu.