TAMAY ZENGİN

Sivil Havacılık sektörünün her geçen gün artan pilot ihtiyacı ve mesleğin gerek prestij gerekse getirdiği gelir ile yalnızca üniversite öğrencilerinin değil, çalışanların da gözde meslekleri arasında ilk sırada yer almasına sebep olmakta.

Üniversite sınavına giren, üniversitede okuyan öğrencilerin yanı sıra farklı mesleke gruplarından kişilerin de yoğun ilgisi olması sebebiyle; RumeliSEM Uçuş Okulu “Çalışanlara Özel PPL ve ATPL Eğitimi için kayıtlara devam etmekte.

ÇALIŞANA UYGUN PROGRAM

Programda teorik eğitimler hafta sonu ve haftaiçi akşam, uçuş eğitimleri ise yine çalışan akademi öğrencisinin programına göre ayarlanmaktadır. 106 saat teorik; 45 Saat uçuş eğitimden oluşan PPL Eğitim Programı ve 662 teorik saat 175 saat uçuş eğitimi ile tamamlanan ATPL eğitimlerinde; öğrencilerin sahip olduğu koşullar değerlendirilerek hazırlanan eğitim programında hayalleri gerçekleştirmek üzere yola çıktıklarını belirten Rumeli SEM Uçuş Okulu Eğitim Müdürü Öğr. Gör. Emir H. Başkan, ”Eğitim kadrolarını titizlikle oluşturduklarını, uçuş eğitimlerinin en üst seviyede olduğunu belirtirken yüksek emniyet bilinci ve üniversite güvencesiyle eğitim almak isteyen tüm pilot adaylarını bekliyoruz" dedi.” dedi.

Detaylı bilgi için ; TIKLA