Türkiye'nin önde gelen havayolu ve seyahat teknoloji şirketlerinden biri olan Hitit, Kanada'nın köklü havayolu firmalarından Air Inuit ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Bu önemli iş birliği ile Hitit, Kanada pazarına girerek küresel varlığını daha da genişletiyor.

Air Inuit, 45 yılın üzerindeki deneyimiyle Kanada'nın saygın havayolu firmalarından biridir. Hitit ile yaptığı kapsamlı teknoloji ortaklığı sayesinde, yazılım çözümleri ihtiyaçlarına yanıt verecek ve operasyonlarını daha verimli hale getirecektir.

Air Inuit, Hitit'in ödüllü Crane yazılım çözümlerini tercih ederek, yolcu hizmet sistemleri (PSS) ve muhasebe çözümleri gibi kritik alanlarda destek alacak. Bu iş birliği ile Kanadalı havayolu şirketi, 20'den fazla bölgeden 60'a yakın destinasyona uçuşlarını sürdürecek.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, Kanada'nın benzersiz kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini koruma taahhüdüne dikkat çekerken, "Hitit olarak altı kıtada birçok ülkeye teknoloji ihracatı yapıyoruz, ancak Air Inuit ile iş birliği sayesinde ilk defa Kanada semalarında olacağız" dedi.

Karaağaç ayrıca, "Hizmet yelpazemize yeni bir ihracat rotası eklemekten gurur duyuyoruz ve Air Inuit'in hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için en yakın iş ortağı olacağımızdan emin olabilirler" şeklinde konuştu.

Air Inuit Başkanı ve CEO'su Christian Busch ise iş birlikleri hakkında şunları söyledi: "İnovasyon, Air Inuit'in temel güçlerinden biridir ve Hitit tarafından sunulan son derece güçlü teknolojik havayolu çözümlerinin bizi yeni zirvelere taşıyacak bir yolculuğa çıkartacağına inanıyor ve bu partnerlikten dolayı çok memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum."

Bu stratejik iş birliği, hem Hitit hem de Air Inuit için büyük bir fırsat sunarken, Kanada'nın havayolu sektöründe daha fazla yenilik ve etkinlik beklenmektedir.