Hitit, IATA tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen Dünya Finansal Sempozyumu’na gümüş sponsor olarak katıldı. Havacılık sektörünün en önemli konferanslarından biri kabul edilen Dünya Finansal Sempozyumu’nda Hitit CFO’su Sezer Tuğ Özmutlu havayolu maliyet dağılımı hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Fuarda Hitit standı Dublin Büyükelçisi Levent Murat Burhan ziyaret edildi.
IATA tarafından düzenlenen ve bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Dünya Finansal Sempozyumu 25-28 Eylül tarihleri arasında İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleşti. Havacılık sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olan Dünya Finansal Sempozyumu’na, dünya genelinden 137 havayolu ve 750’yi aşkın delege katıldı.
Sivil havacılık sektörüne finansal bir çerçeveden yaklaşan etkinliğe Türkiye’den katılan Hitit, gümüş sponsoru olduğu sempozyumda panel katılımcısı olarak boy gösterdi. Hitit CFO’su Sezer Tuğ Özmutlu yaptığı konuşmada, IATA’nın stratejik partneri olan Hitit’in üstün teknolojilerle donattığı ve dört kıtaya sunduğu yazılım hizmetinin detaylarını aktarma fırsatı yakaladı.
Hitit CFO’su Özmutlu yaptığı konuşmada, IATA tarafından en yüksek seviye NDC (Yeni Dağıtım Kapasitesi) sertifikasyonuna sahip olan Hitit’in bu sayede müşterisi olan havayollarının maliyet dağılımına yaptığı katkıyı anlattı. NDC’nin yanısıra ve gene IATA tarafından geliştirilen “One Order” konsepti sayesinde çoklu PNR ve yolcu kayıtları nedeniyle yaşanan maliyet kayıplarının azaldığını belirten Özmutlu, benzer şekilde bir başka IATA sertifikasyonu olan EMD (Elektronik Çeşitli Belge)’nin havayolu şirketlerinin tali gelirlerini arttırabilecekleri önemli bir kolaylık olduğununa altını çizerek; “IATA’nın yenilikçi sertifikasyonları ile mevcut kapasitemizi çok daha geniş kitlelere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Tüm katılımcılara firmanın yazılım çözümlerinin detaylarının aktarıldığı etkinlikte, Hitit standı Dublin Büyükelçisi Levent Murat Burhan, Ticaret Müşaviri İbrahim Özkaya ve Pegasus CFO’su Serhan Ulga tarafından da ziyaret edildi.