YUSUF ZENGİN
Avrupa’da ve ülkemizde spora en çok destek veren markalar arasında yer alan “İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, “Paşa’nın Melekleri” Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın yeni sponsoru oldu.

Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde 4 kez şampiyonluğa uzanan, üçer kez Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonlukları elde eden, ülkemizi Avrupa kupalarında başarıyla temsil eden Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, 2019 – 2020 sezonundaki şampiyonluk mücadelesinde Corendon Airlines’tan destek alacak.

“Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’na sponsor olmak bizim için büyük bir mutluluk”

Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal veMuratpaşa Belediyespor yönetim kurulu ve kadın hentbol takımının oyuncuları ile teknik heyetinin katılımıyla gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza töreninde, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Antalya merkezli bir turizm grubu olarak şehrimizin en önemli değerlerinden biri olan Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’na sponsor olmak, bizim için çok önemli bir mutluluk kaynağı. 2011-2012 sezonunda da sponsorluğunu üstlendiğimiz başarılı takımımızla 8 sene aradan sonra tekrar bir araya gelmekten gurur duyuyoruz.

Muratpaşa Belediyespor, şehrimizde pek çok gence örnek olmuş, çok sayıda çocuğumuzun hentbola ilgi duymasını sağlamış, ayrıca Antalya’nın adını uluslararası organizasyonlarda duyurmuş bir kulüp. Bu sebeple Corendon Airlines olarak Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’na sponsor olmamızda emeği geçen başta Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

Sponsorluk anlaşmamız kapsamında 2019 – 2020 sezonu boyunca logomuz ile birlikte Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın formasında yer alacak, kadın hentbolcularımıza güç vereceğiz. Ayrıca sezon boyunca kendilerine Corendon Turizm Grubu bünyesindeki havayolu ve otellerimizde, uçuş ve konaklama desteği de sağlayacağız. Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nın, Corendon Airlines desteğiyle çok büyük başarılara imza atacağına ve ülkemizi Avrupa kupalarında bir kez daha başarıyla temsil edeceğine gönülden inanıyoruz.

Corendon Airlines olarak her yıl, 45 ülke ve 145 havalimanına 4 milyon yolcu taşıyor, büyümemizi sürdürüyoruz. Büyüme sürecinde spor sponsorluklarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz.

Spora olan desteğimiz sadece sponsorluklarla sınırlı değil; şirket içerisinde de çalışanlarımızı spora teşvik ediyoruz. Corendon çalışanlarından oluşan, farklı branşlarda faaliyet gösteren “Team Corendon” takımlarımız mevcut. An itibarıyla koşu takımımız, bisiklet takımımız ve yelken takımımız ile mümkün olduğunca spor alanında varlık göstermeye ve destek vermeye çalışıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz ve spor sponsorluklarımız ile insanlığa katkı sağlayan çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz.”

“Amatör sporlarda bir anlayışı değiştiriyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise Türkiye’de özellikle amatör spor branşlarında yerleşik bir anlayışı değiştirmek için Muratpaşa Belediyespor kadın hentbol takımında uyguladıkları modelin bugün önemli bir dünya markası olan Corendon Airlines tarafından desteklenmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Muratpaşa’da herkesin spor yapmasını ve spor tesislerine ulaşmasını mümkün kılan bir anlayışla 5 yıl içinde önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ümit Uysal, “500 bine yaklaşan nüfusuyla Antalya’nın kalbi Muratpaşa’da okulların bahçelerine inşa ettiğimiz spor salonlarıyla, kelimenin gerçek anlamıyla sporu tabana yaydık. Bu salonlarda gençlerimiz ve çocuklarımız istedikleri branşta hem belediyemizin hem de Muratpaşa Belediyespor Kulübümüzün açtığı kurslarda temel eğitim alabiliyor” diye konuştu.

Yeni dönemde bu salonlara yenilerinin ekleneceği belirten Başkan Uysal, bu yapılanmanın en üst noktasını oluşturacak ve gelecekte ay yıldızlı formayla Türkiye’ye olimpiyatlarda, uluslararası şampiyonlarda temsil edecek başarılı sporcularının yetiştirileceği kompleksin de temelini kısa bir gelecekte atacaklarını söyledi.

Muratpaşa’da spor anlayışı böylesine bir dönüşümü yaşarken Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nda da 4 yıl içinde kademeli olarak yabancı oyuncu sayısını azaltarak, Türkiye’nin genç yeteneklerini Muratpaşa çatısı altında buluşturan bir modele geçtiklerini söyledi. Başkan Uysal, “Bugün, geldiğimiz noktada, kadın hentbolunda farklı yaş gruplarında bütün milli takımlar büyük oranda Muratpaşa Belediyespor’dan oluşuyor. Çok uzak olmayan bir gelecekte bu modelin getireceği başarıyı hem milli takımlar hem de kulüp takımları düzeyinde birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Corendon Airlines ve Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nı bir araya getiren sponsorluk anlaşmasının imzaları, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal tarafından atıldı.

İmza töreninin ardından Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’a maket Corendon Airlines uçağı hediye ederken, Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal da Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti.