5 Temmuz 2021 - Singapur Hava Yolları (SIA), Singapur'dan Phuket’e haftalık uçuş sayısını 19 Temmuz 2021'den itibaren 7'den 14'e çıkaracak. Phuket Sandbox programı kapsamında Phuket, tam aşılı ziyaretçiler için karantinaya veya minimum kalış süresine ihtiyaç duyulmadan yeniden açıldı. Tayland Turizm Otoritesi'nin (TAT) aşağıdaki resmi websitesinde giriş koşullarına ilişkin detaylı bilgiye ulaşılabilir: www.tatnews.org

Istanbul’dan Phuket’e gerçekleştirilen uçuşlar Singapur üzerinden gerçekleşmektedir.

#SQHaftası kampanyası ile şuan da her şey dahil gidiş dönüş başlayan fiyatlarla Economy Class USD 659, Premium Economy Class USD 999 ve Business Class USD 2,529'dur.
İstanbul'dan Singapur üzerinden Phuket'e (HKT) uçuşların satış süresi 7 Temmuz’da son bulmaktadır, seyahat süresi ise 31 Mart 2022 tarihine kadardır. Rezervasyon, SIA'nın web sitesi singaporeair.com veya herhangi bir IATA [veya non-iata] seyahat acentesi aracılığıyla yapılabilir.Singapur Hava Yolları Avrupa Bölge Başkanı SekEng Lee şunları söyledi. "Phuket, Güneydoğu Asya'da karantina olmadan aşılı gezginlere yeniden açılan ilk destinasyondur. Ek uçuş frekanslarıyla Phuket'in turizm endüstrisini yeniden inşa etme çabalarını desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, müşterilere bir sonraki Phuket tatillerinde seyahatleri için daha fazla seçenek ve kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca, seyahat planlarında değişiklik olması durumunda sınırsız uçuş değişikliği sunan ücretsiz rezervasyon değişikliği politikamızla, müşterilerimizin Singapur Hava Yolları üzerinden rezervasyon yaparken içleri rahat edebilir.”

Uçuş detayları aşağıdaki gibidir:
Uçuş No Uçuş Günleri Kalkış Saati* Varış Saati* Uçak Tipi
SQ 726 Singapur-Phuket Günlük 08.20 09.25 B737-800R
SQ 725
Phuket-Singapur Günlük 10.15 13.05 B737-800R
SQ 736 Singapur-Phuket Günlük 16.20 17.10 B737-800R
SQ 735
Phuket-Singapur Günlük 18.00 20.50 B737-800R
*Tüm saatleri yereldir.

Uçakta Güvenilir Seyahat

Singapur Hava Yolları, rahat ve güvenli bir uçuş ortamı sağlamak için çok çeşitli sağlık ve güvenlik önlemleri uygulamıştır. Tüm SIA uçakları, her iki ila üç dakikada bir tüm kabin havasını değiştiren gelişmiş hava akışı yönetim sistemleriyle donatılmıştır. HEPA filtrasyonu partiküllerin, tozun, virüslerin ve bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlayarak hastane ameliyathanesindeki havaya benzer standartta kabin havası üretir.

SIA uçakları, yolcu binmeden önce, uçuş sırasında da sık sık yenilenen tüm sert yüzeylerin, tepsi masalarının, Uçak İçi Eğlence (IFE) sistemi ekranlarının ve tuvaletlerinin dezenfeksiyonu da dahil olmak üzere kapsamlı temizlikten geçer. Her yolcu için koltuk başlıkları ve başlık kılıfları değiştirilmekte, yastık kılıfı, battaniye gibi ürünler her uçuş öncesi yüksek sıcaklıkta yıkanarak dezenfekte edilmektedir.

Ayrıca, neredeyse tüm mürettebat üyeleri tam aşılanmıştır ve uçuş esnasında gözlük, lateks eldiven ve maske gibi koruyucu ekipmanlar ile hizmet etmektedirler. Uçak içi hizmet, yolcular ve mürettebat üyeleri arasındaki teması en aza indirecek şekilde değiştirildi. Ayrıca her yolcu için yüz maskesi, el dezenfektanı ve dezenfektan yüzey mendilinden oluşan kişisel bakım setleri de sağlanmaktadır. Tüm yolcuların uçuş boyunca yemek yemedikleri ve içmedikleri zamanlarda maskelerini takmaları zorunludur.

Daha güvenli seyahat için bir dizi temassız seçenek de mevcuttur. Buna online veya mobil uygulama check-in, mobil biniş kartı oluşturma ve self servis kiosklarda bagaj etiketi yazdırma dahildir. SingaporeAir mobil uygulaması ayrıca yolcuların cep telefonları aracılığıyla Uçak İçi Eğlence sistemi olan KrisWorld'e erişmelerini sağlar.