İGA İstanbul Havalimanı Resmi Twitter Hesabı,Değerli Yolcularımız;

1 Haziran 2021 tarihine kadar geçerli olacak kademeli normalleşme döneminde, seyahat yetki belgesine ihtiyaç duymadan uçuş bilgilerinizi (biniş kartı, mobil biniş kartı, onay numarası vb.) Bildirerek kısıtlama olmaksızın seyahat edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılan ve ilk yılında kendisini küresel bir merkez olarak kanıtlamış olan İstanbul Havalimanı, 6 Nisan 2019'dan bu yana yolcularına tam kapasite hizmet veriyor. 76,5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen İstanbul Havalimanı'nın işletmesi Asya, Afrika ve Avrupa kıtaları arasında küresel bir merkez olarak öne çıkan ve 25 yıldır İGA Havalimanı İşletme A.Ş. tarafından üstlenilmiştir.

İstanbul Havalimanı, 'Üstün İnovasyon' kategorisinde Global Traveler's Leisure Lifestyle ödüllerinden biri ile onurlandırıldı. Dünya turizm sektörünün en prestijli dergileri arasında yer alan yayın, 'Özel Başarı Ödülü' için İstanbul Havalimanı'nı seçti . Havalimanının tüm aşamaları faaliyete geçtiğinde, tesisin 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşması bekleniyor.

İstanbul Havalimanı nerede?

İstanbul'un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısında yer alan yeni havalimanı, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki Çatalca-Göktürk-Arnavutköy kavşağında yer alıyor. İstanbul Havalimanı'na otobüs ve havalimanı transfer servisleri gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi ve özel araçlarla da kolayca ulaşılabilir . Avrupa yakasında havalimanı Levent'e 36 kilometre, Taksim'e 40 kilometre uzaklıkta. Anadolu yakasında toplam mesafeler Üsküdar'a 47 kilometre, Kadıköy'e 52 kilometre uzaklıktadır. İstanbul Havalimanı yoluna Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'ndan da bağlantılar mevcuttur.

İstanbul Havalimanı'na ve buradan uçuşlar

İstanbul Havalimanı, kusursuz hizmet anlayışıyla yolculara hem iç hem de dış hatlarda hizmet veriyor. Halihazırda yurt içinde 45 şehre uçuşlar yapılmaktadır; Dış hatlarda yolcular, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden 110 ülkede 249 şehre ulaşabiliyor.

Lüks Mağazalar, Duty Free ve Özel Yolcu Hizmetleri

İstanbul Havalimanı , dünyaca ünlü marka ve mağazaların bulunduğu 53.000 metrekarelik bir Duty-Free alanına sahiptir. Tasarım ilhamını İstanbul Boğazı'ndan alan, seçkin markaların bir karışımını ve modern perakende konseptinin yer aldığı Duty-Free alanı, yolculara hem uçuş öncesi hem de sonrasında keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatacak. İstanbul Havalimanı, çeşitli hizmet seçenekleriyle seyahat konforunu bir üst seviyeye taşırken, kafeleri ve restoranları Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunuyor. Yolcuları bekleyen eşsiz alışveriş deneyiminin yanı sıra, yeni havalimanının gezileri unutulmaz bir deneyime dönüştürecek bir başka özelliği de özel yolcu hizmetleri. İGA Geçiş diğer tekliflerin yanı sıra şunları kapsar: hızlı erişim kontrol noktaları, arabaları, gelen ve giden yolcuların özel resepsiyonları, dinlenme alanları ve vale hizmetleri keyifli bir iş gezisi sağlar.