İstanbul Havalimanı’na 5 Yeni Havayolu Şirketi

İGA İstanbul Havalimanı, dünya genelinde en fazla havayolu şirketine hizmet veren 3. havalimanı unvanını daha da güçlendirmeye hazırlanıyor. HavaSosyalMedya ekibinin elde ettiği bilgilere göre, 2024 yılında İstanbul’a 5 yeni havayolu şirketi daha uçuşlara başlayacak.

Yeni Havayolu Şirketleri ve Rotaları:
Delta Airlines
ABD merkezli Delta Airlines, bu yıl içinde New York’tan İstanbul’a uçuşlara başlamayı planlıyor. Havayolu, geçtiğimiz yıllarda Boeing 767 tipi uçaklarla İstanbul’a hizmet vermişti. İkinci bir rota olarak Atlanta’nın da gündemde olduğu belirtiliyor.

All Nippon Airways (ANA)
Japon havayolu şirketi ANA, pandemi öncesinde planlanan İstanbul uçuşlarına 2024 yılında başlamayı hedefliyor. İlk etapta Tokyo Haneda’dan İstanbul’a seferlere başlaması bekleniyor, uçuşlar muhtemelen Boeing B787-8 tipi uçaklarla gerçekleşecek.

Norwegian
İskandinav Norwegian Airlines, 14 Nisan’dan itibaren haftalık iki uçuşla Norveç’in başkenti Oslo’dan İstanbul’a sefer düzenleyecek.

Hainan Airlines
Çin’in ödüllü havayolu şirketi Hainan Airlines, pandemi nedeniyle ertelenen İstanbul uçuşlarını bu yıl gerçekleştirmeyi planlıyor. Hangi Çin destinasyonundan uçacakları henüz netleşmemiş olsa da, İstanbul’a yeni bir destinasyondan seferler düzenlemeyi amaçlıyorlar.

Icelandair
İzlanda’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Icelandair, Reykjavik’ten İstanbul’a doğrudan uçuşlar başlatma kararı aldı. Havayolu, B737 MAX uçaklarıyla İstanbul’a sefer düzenlemeyi planlıyor, bu da Türkiye’den bir ülkeye daha doğrudan uçuş imkanı sunacak.

Bu yeni havayolu şirketleriyle birlikte İGA İstanbul Havalimanı, küresel uçuş ağını genişleterek İstanbul’u uluslararası bir hava trafiği merkezi haline getirmeye devam ediyor. Havayolu yolcuları, daha fazla seçenek ve uygun fiyatlarla İstanbul’u keşfetme fırsatı bulacak. HavaSosyalMedya, havacılık dünyasındaki gelişmeleri takip ederek, okurlarına özel bilgiler sunmaya devam edecek.