Virgin Atlantic Airways 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü’nde özel bir paylaşım yaptı. Yüzde 51’i Birleşik Krallık ve yüzde 49’u Delta Air Lines havayollarına ait olan Virgin Atlantic Airways, kabin memurlarının dövmelerini artık özgürce sergileyebileceklerini duyurdu.   

Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bugün harika kabin ekibimiz olan göz kamaştırıcı bireyler koleksiyonunu savunuyoruz. Çalışanlarımızı her zaman kendileri olmaya teşvik ettik, bu nedenle bugünden itibaren dövmelerini gururla sergileyebilirler” dedi.

Türk Hava Yolları dövmeli kabin memuru alıyor mu?

Bilindiği üzere havayolu şirketleri dövme konusunda çok katı davranıyor, özellikle Türk Hava Yolları işe alımlarda dövmesi olan başvuruları kesinlikle kabul etmiyor. Türk Hava Yolları’nın açıkladığı işe alım şartlarında dövme maddesi şöyle geçiyor.

Türk Hava Yolları kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudun görünen kısımlarında dövme, piercing, diş takısı veya yara/yanık benzeri kalıcı izlerin bulunmaması gerekmektedir. Aşağıdaki fotoğrafta dövme bulunmaması gereken kısımları beyaz alanlarda bulabilirsiniz. Silme işlemi yapılan bir dövmenin olması halinde, kabin memuru işe alım süreçleri bitmeden önce silme işleminin tamamlanmış ve dövmenin tümüyle temizlenmiş olması gerekmektedir.