#7 gün 24 saat sigorta hizmeti Merka Anadolu sigorta

Nepal'de mürettebat dahil 22 kişiyi taşıyan uçak, havalandıktan kısa bir süre sonra kaybolmuştu. Sabah saatlerinde ülkenin kuzeyindeki Mustang bölgesinde uçağın enkazında ve içindeki 22 kişiden 14'ünün cansız bedenine ulaşıldı.

Nepal'in turist kenti Pokhara'dan ülkenin batısındaki Jomsom kasabasına giden uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra kule ile irtibatının kesildiği ve kaybolduğu açıklandı. Hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Tara Air şirketine ait uçakta mürettebat ile birlikte 22 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Sabaha karşı yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda 14 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Nepal Ordu Sözcüsü uçağın ülkenin kuzeyinde Mustang bölgesine düştüğünü belirtti.

Kötü hava koşulları nedeniyle dün ara verilen arama kurtarma çalışmalarının bugün yeniden başlamasının ardından Tribhuvan Uluslararası Havalimanı Sözcüsü Tek Raj Sitaula, "Diğer kişiler için arama çalışmaları devam ediyor" ifadelerini kullandı. Kaza sonrası hayatta kalan kişilerin olup olmadığı bilinmiyor.