#Gökyüzühaberci "EKİM DERGİSİ"

Havacılık sektörüne yerli navigasyon veri tabanı hizmeti veren Keyvan Havacılık, en son teknoloji çözümleri ve yeniliklerini 13’üncü İstanbul Airshow’da ziyaretçilerle buluşturacak. Keyvan Havacılık CEO’su Mehmet Keyvan, “Yerli ve milli üretime katkı sunacak adımlarımızı daha ileriye götürme hedefimize, yeni iş birliklerimizle devam edeceğiz. Türkiye’nin savunma ve havacılık alanındaki stratejik konumunu daha da güçlendirmesi açısından büyük önem taşıyan İstanbul Airshow’da da ülkemize ve sektörümüze yakışır nitelikte uluslararası bir anlaşmaya imza atacağız” dedi.

Avrupa Emniyet Ajansı (EASA) tarafından onaylanmış navigasyon veri tabanını üreten Keyvan Havacılık, bu sene 13’üncüsü düzenlenen Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı İstanbul Airshow’da yerini alıyor. Havacılık endüstrisi için en önemli etkinliklerden biri olarak kabul edilen ve 6-8 Ekim tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek olan fuar, geniş bir alanda ziyaretçilerini ağırlayacak.

Konuya ilişki konuşan Keyvan Havacılık CEO’su Mehmet Keyvan, “Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda hız verdiğimiz çalışmalarımızla sektörün dışa bağımlılığını azaltmaya yönelik önemli adımlar gerçekleştirdik. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen, uluslararası LOA TİP 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası’nı almaya hak kazanan şirketimiz, bu sertifika ile Boeing, Airbus ve Lufthansa’ya bağlı üç firmadan sonra dünyadaki sayılı şirketlerden biri olarak bir ilke imza attı. Türkiye’nin yerli ve milli üretimine katkı sunacak bu adımlarımızı daha ileriye götürme hedefimize, yeni işbirliklerimizle devam edeceğiz. Türkiye’nin savunma ve havacılık alanındaki stratejik konumunu daha da güçlendirmesi açısından büyük önem taşıyan İstanbul Airshow’da da ülkemize ve sektörümüze yakışır nitelikte uluslararası bir anlaşmaya imza atacağız” diye konuştu.

HEDEF PAZARLARDAKİ ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYI AMAÇLIYOR

Dünya çapında 26 binden fazla havalimanı ile sivil, özel ve askeri kategorileri içeren 33 bini aşkın pisti de içine alan binlerce prosedür, kısıtlı bölge ve yasak bölgeye yönelik kapsamlı bir veri tabanı çözümü sunduklarını belirten Keyvan, “Özellikle yerli ve milli bir şirket olarak verdiğimiz kaliteli ve güvenilir hizmetle hedef pazarlarındaki etkinliğimizi artırmayı amaçlıyoruz. Tamamen kendi geliştirdiğimiz bu teknoloji ile ürettiğimiz havacılık verileri sayesinde Türkiye’nin dışa bağımlılığını sonlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.