Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı üretimi yapan, EASA LOA Type 1 DAT Sağlayıcı sertifikasına sahip dünyanın 4’üncü Türkiye’nin ise ilk ve tek firması olan KEYVAN Havacılık ile uçuş eğitiminde ulusal ve uluslararası saygınlığa sahip AYJET Uçuş Okulu, Seyrüsefer Veri Tabanı alanında iş birliğine imza attı. İki kurum arasında imzalanan anlaşma ile KEYVAN Havacılık, AYJET ‘in kullandığı simülatörlerdeHavacılık veSeyrüsefer Veri Tabanı Hizmetisunmaya başlayacaktır.


Sektördeki iki yerli firmadan önemli adım
KEYVAN Havacılık hem Türkiye’de hem de dünya çapında adını hızla duyurmaya başlayarak fark yaratmaya devam ediyor. Diğer taraftan AYJET Uçuş Okulunun yetiştirdiği hava yolu pilotları, başta Türk Hava Yolları olmak üzere tüm ulusal havayollarında tercihen istihdam edilmekte ayrıca Emirates, QatarAirways, Ethiad ve Rynair gibi global havayollarında başarı ile görev yapmaktadır. İdealist bir yaklaşım ile kurulan,uçuş eğitiminde standartları uygulamanın yanı sıra geliştiren bir anlayışla uçuş eğitimi veren AYJET, Uçuş Simülatörleri için Seyrüsefer Veri Tabanıihtiyacını karşılamak içinKEYVANHavacılık’ı tercih etmiştir ve bundan böyle sadece KEYVAN Havacılığın veri tabanını kullanacaktır.


“Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanıile göklerde Türk imzası atmanın gururunu yaşıyoruz”
KEYVAN Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Keyvan,"Küresel pazarda yarattığımızfarklar ile sürdürülebilir büyümemiz hızla devam ediyor. Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı hizmetimiz oldukça kapsamlıdır.Uçak Aviyonik Üreticileri,Havayollarının Uçuş Operasyonu Bölümleri, Uçuş Planlama Sistemleri, Havalimanları ve Uçuş Simülatörlerinde kullanılmaktadır. Biliyorsunuz yerli üretimler ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Havacılık sektöründe veri üretimi alanında bu ilki başardığımız için oldukça mutluyuz. Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı üretiminde göklerde Türk imzasını atmakbizim için gurur kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.
Ülkemizde özellikle yerli firmalarla iş birliğine gitmenin değerli ve kıymetli olduğunu belirten Keyvan, “AYJETSimülatörleri için de veri üretimi anlaşması imzaladık.AYJET’inKEYVANHavacılığı tercih etmesinden ve birlikte bir iş birliğine adım atmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. AYJET daha önce bu hizmeti yurtdışından alıyordu, şimdi yerli ve milli firmamızdan alması ile döviz kaynaklarının ülkemizde kalmasını sağlamış olduk. Her iki firma adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.